Челси не успя да победи Нотингам у дома, но този път поне не загуби (ВИДЕО)

"Сините" врътнаха 2:2 срещу Форест

Челси записа втори пореден мач без загуба за първи път от 18 март, завършвайки наравно 2:2 у дома срещу Нотингам Форест в мач от 36-ия кръг на Висшата лига. „Сините“ от Лондон са 11-и с 43 точки, а Форест е 16-и с 34, само на 3 над опасната зона.

Нотингам излезе напред в резултата в 13-ата минута. Ренан Лоди центрира към Тайво Авони, който надскочи двама защитници и вратаря на Челси, за да изведе отбора си напред в резултата.

В 34-ата минута Жоао Феликс засече с глава центриране в наказателното поле, но Кейлор Навас демонстрира невероятен рефлекс и изби.

В 49-ата минута Муса Ниакате бе близо до това да удвои аванса на Нотингам, след като засече с глава центриране от корнер, но ударът му премина на сантиметри от десния страничен стълб.

Само две минути след това Челси изравни. Трево Чалоба намери Рахийм Стърлинг, който стреля към вратата на Навас и с помощта на рикошет излъга костариканския вратар.

Само седем минути след това Стърлинг добави ново попадение и Челси стигна до обрат. Англичанинът получи пас от Рубен Лофтъс-Чийк и с прецизен удар в горния ляв ъгъл не остави шансове на Кейлор Навас.

Радостта на Челси бе кратка и в 62-ата минута се стигна до ново равенство в резултата. Орел Мангала центрира чудесно за Тайво Авони, който за втори път се пребори със защитата на лондончани и прати топката в мрежата на Менди.

В 71-ата минута Ренан Лоди стреля от воле от границата на наказателното поле, Менди се хвърли без шанс да стигне до топката, но тя излезе в аут.