Челси показа стари слабости, но все пак се измъкна от загубата срещу Брентфорд (ВИДЕО)

"Сините" взеха точка при тежката си визита

Челси отново не бе убедителен, но се измъкна без загуба при визитата си на Брентфорд, завършвайки 2:2 в мача от 27-ия кръг на Висшата лига.

В 26-ата минута Йоан Уиса си освободи пространство в наказателното поле на Челси и отправи добър удар, но Джордже Петрович направи удивително спасяване.

Челси поведе с 1:0 в 35-ата минута. Мало Густо центрира много добре в наказателното поле на домакините, където Николас Джаксън стреля отблизо с глава и вкара топката в мрежата на Марк Флекен.

Брентфорд започна много силно второто полувреме и успя да изравни резултата в 50-ата минута. Мадс Расмусен имаше късмет при разбъркване в наказателното поле на Челси и вкара топката във вратата на Петрович.

Три минути по-късно Брентфорд можеше да направи пълен обрат. Виталий Янелт нанесе много силен удар от границата на наказателното поле на Челси, но топката срещна левия страничен стълб на вратата на Петрович.

Челси пропусна много добър шанс в 61-ата минута. Мало Густо намери Коул Палмър, който стреля, но на сантиметри встрани от десния страничен стълб на вратата на Флекен.

Брентфорд поведе с 2:1 в 69-ата минута с много красив гол. Йоан Уиса с акробатичен ножичен удар вкара във вратата на Джордже Петрович.

Брентфорд можеше да реши всичко в мача в 79-ата минута, но след удара на Серхио Регилон топката срещна десния страничен стълб на вратата на Петрович. .

Челси успя да изравни резултата в 83-ата минута, когато Палмър сложи топката на главата на Аксел Дисаси, който отблизо не пропусна да вкара въув вратата на Флекен.

След това равенство Челси е единадесети с 36 точки, а Брентфорд е петнадесети с 26 точки.