Челси удари Ливърпул (ВИДЕО+СНИМКИ)

По този начин "сините" от Лондон остават на пета позиция

Челси победи с минималното 1:0 тима на Ливърпул в мач от 37-кръг на английската Висша лига, игран на "Стамфорд Бридж".

По този начин "сините" от Лондон остават на пета позиция с актив от 69 точки, три по-малко от днешния си съперник и две зад четвъртия Тотнъм. "Мърсисайдци" обаче имат мач повече от двата лондонски тима. Така битката за местата, даващи право на участие в Шампионската лига през следващия сезон, ще се реши в последния кръг на Премиършип.

Ливърпул доминираше в началото на двубоя. Рефлексът на Куртоа първи пробва Фирмино с хубав изстрел, но вратарят се справи.

В 25-ата минута Садио Мане пробва силен удар, но Куртоа изби. След половин час игра отново вратарят трябваше да спасява след изстрел на Мане.

Противното на логиката Челси поведе в резултата. В 32-ата минута Виктор Моузес центрира към Оливие Жиру, който с глава я отклони към мрежата. Малко по-късно Фабрегас пропусна да удвои аванса на лондончани. Той бе изведен отдясно и стреля по диагонала, но топката мина встрани от дясната греда.

Челси стартира по-добре втората, но с пропуски се отличиха Виктор Моузес и Канте.

Фабрегас прати топката в мрежата на Кариус в 58-ата минута, но попадението бе отменено поради засада.

Мърсисайдци опитваха да натиснат в търсене на изравняване, но не стигаха до положения, което доведе и до загуба.

ЧЕЛСИ - ЛИВЪРПУЛ 1:0
1:0 - Жиру (32)

Леверкузен спаси фантастичната си серия с гол секунди преди края (ВИДЕО)

"Аспирините" измъкнаха 2:2 срещу Щутгарт

Хари Кейн не спира да чупи рекорди с екипа на Байерн (ВИДЕО)