Челси удържа Ман Сити на "Етихад" - 1:1 (ВИДЕО)

Фрапиращи пропуски на Холанд

Челси сложи прът в победната серия на Манчестър Сити, като мачът между двата отбора завърши 1:1 на „Етихад“. Лондончани поведоха в резултата чрез Рафийм Стърлинг през първото полувреме, а домакините изравниха чрез Родри в 7 минути преди края на срещата.

Така Манчестър Сити е на 4 точки от лидера Ливърпул и на 2 след Арсенал, докато Челси вече е с 35 точки на 10-а позиция.

Домакините от Сити съддадоха първото си голово положение в 12-ата минута. Тогава Хулиан Алварес се освободи и пусна към Ерлинг Холанпд, който се измъкна и стреля с глава, но не уцели вратата.

Малко по-късно Челси също имаше шанс. Лондончани направиха бърза контраатака, при която Мало Густо получи на десния фланг и намери Никола Джаксън, нападателя остана сам срещу вратаря, но се забави и Едерсон спаси.

В 42-а минута Челси отново организира много добра контраатака, Николас Джаксън пусна към Рахийм Стърлинг, който финтира Уокър и завърши с голов удар за 0:1.

Малко преди почивката Николас Джаксън бе близо да си вкара автогол, но Дизази успя да изчисти от голлинията.

В началото на втората част Кайл Уокър успя да изпревари Стърлинг в наказателното поле на Челси, двамата паднаха на тревата, а реферът отсъди нарушение в нападение, въпреки претенциите за дузпа, като ВАР потвърди решението.

В 51-ата минута Холанд стреля от въздуха с левия крак, но не уцели вратата.

Челси отвърна с нова добра атака, при която Кол Палмър си освободи пространство, намери Мало Густо, който продължи към Рахийм Стърлинг. Той засече топката към вратата, но Едерсон спаси. Чилуел опита добавка, но не се получи.

Малко по-късно Холанд отново бе на чиста позиция и стреля, но Петрович демонстрира рефлекс и спаси.

В 83-ата минута Родри изравни. Той пое топката в наказателното поле, озова се в добра позиция и отправи удар, а топката мина покрай Джордже Петрович.