Челси загря с класика в Лийдс за финала с Ливърпул (ВИДЕО)

Челси загря с класика в Лийдс за финала с Ливърпул (ВИДЕО)

„Сините“ се върнаха на победния път и на практика си гарантираха място в топ 4

Челси се завърна на победния път в английската Висша лига.

„Сините“ спечелиха с класическото 3:0 отложената си от 33-ия кръг визита на Лийдс, след като взеха само 2 точки от последните 3 мача.

Сега обаче, дни след обявяването на сделката за смяната на собствеността на клуба, те почти си гарантираха мястото в топ 4 като същевременно спестиха сили за финала с Ливърпул за ФА Къп в събота.

Възпитаниците на Томас Тухел се наложиха след хубав гол на Мейсън Маунт още в 4-ата минута, а в 24-ата Даниел Джеймс остави Лийдс с 10 души на терена. Той получи директен червен картон за нарушение срещу Матео Ковачич, който не можа да продължи мача и бе заменен.

През второто полувреме Кристиан Пулишич (55) удвои аванса на лондончани, а малко преди края на редовното време Ромелу Лукаку (83) оформи крайното 3:0, за да съберат „сините“ 70 точки и да останат трети във временното класиране.

Четвъртият Арсенал е с 66, а петият Тотнъм има 62, но двата градски съперника са и изиграли по 2 срещи по-малко, а в четвъртък вечер се срещат помежду си. Лийдс пък остана в зоната на изпадащите с 34 точки, с колкото е и първият спасяващ се Бърнли, но с мач по-малко.

Лийдс остана без успех срещу Челси от 20 години насам, след като получи попадение в самото начало на мача. В 4-ата минута Рийс Джеймс напредна отдясно и намери връхлитащия Мейсън Маунт, който с мощен шут в горния ъгъл откри резултата.

В средата на първата част Даниел Джеймс влезе по безумен начин в краката на Ковачич пред очите на главния съдия, а той му показа директен червен картон.

Скоро след това Лукаку вкара попадение, което бе отменено след намеса на ВАР заради засада.

В края на първата част играта бе прекъсната за известно време, тъй като фен на гостите се почувства зле и това наложи намесата на двата медицински екипа, които оказаха помощ на "синия" привърженик под грозните освирквания на домакинските привърженици.

Малко след началото на второто полувреме Кристиан Пулишич удвои резултата с красив гол от границата на наказателното поле. Впоследствие Челси сякаш спести сили преди да натисне отново в заключителните минути, когато Ромелу Лукаку оформи класиката, след като опази топката между четирима футболисти на домакините и я прати в далечния ъгъл за крайното 3:0.

Лийдс - Челси  0:3
0:1 Мейсън Маунт (4)
0:2 Кристиан Пулишич (55)
0:3 Ромелу Лукаку (83)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Лийдс: 1. Мелие, 14. Йоренте, 5. Кох, 6. Купър, 21. Страйк, 22. Харисън, 10. Рафиня, 26. Бейтс, 23. Филипс, 20. Джеймс, 19. Родриго;

Мениджър: Джеси Марш;

Челси: 16. Менди, 2. Рюдигер, 4. Кристенсен, 14. Чалоба, 3. Алонсо, 8. Ковачич, 5. Жоржиньо, 24. Джеймс, 10. Пулишич, 19. Маунт, 9. Лукаку;

Мениджър: Томас Тухел.


ПСЖ подписа със защитник на Борнемут

Носителят на Шампионската лига Пари Сен Жермен обяви официално, че е подписал договор със защитника на Борнемут Иля Забарни.

Феновете на Ман Юнайтед стопират протеста си

Привържениците на Манчестър Юнайтед отложиха протеста, който бяха планирали за предстоящия първи домакински мач от новия сезон във Висшата лига срещу Арсенал в неделя.

ПСЖ обяви нов звезден трансфер

ПСЖ привлече Илия Забарнийот английския Борнемут.

Вратарят на Манчестър Юнайтед поднови тренировки

Вратарят на Манчестър Юнайтед Андре Онана се завърна на тренировки след контузия в подколянното сухожилие, съобщава Manchester Evening News.

Челси започна активни преговори за Алехандро Гарначо

Ръководството на Челси започна активни преговори с Манчестър Юнайтед за привличането на аржентинския национал Алехандро Гарначо, съобщи журналистът Фабрицио Романо.

Джаксън е дал “зелена светлина” на Нюкасъл

Нападателят има желанието да премине при “свраките”

Хари Магуайър с оптимистични мисли за новия сезон

“Искаме да сме успешни”, заяви защитник на Манчестър Юнайтед

Напрежение в ПСЖ, Донарума изваден от състава

Луис Енрике няма да ползва вратаря за Суперкупата на Европа

Титла? Юнайтед с по-голям шанс да изпадне

Ливърпул е големият фаворит