Черна котка не попречи на 10 от Барса да започнат с класика сезона в Испания (ВИДЕО)

Черна котка не попречи на 10 от Барса да започнат с класика сезона в Испания (ВИДЕО)

Два гола на Лео Меси и един на абсолютния дебютант Мунир дадоха началото на ерата на Луис Енрике, Гари Родригес изкара червен картон на Масчерано

Ерата на Луис Енрике в Барселона започна с победа 3:0 над Елче, въпреки че каталунците играха през повечето време с човек по-малко. 
 
Лионел Меси вкара два гола, като в пето поредно първенство аржентинецът бележи в първия кръг. Един добави абсолютният дебютант Мунир Ел Хадади. 

В началото на мача на „Ноу Камп” имаше малка пауза заради навлизането на черна котка на терена. 
 
Домакините можеха да открият в средата на първото полувреме, когато удар на Мунир срещна гредата. 
 
10 минути по-късно отново гредата попречи на Барса. Андерс Иниеста преодоля вратаря, но не и вратата с удар извън наказателното поле.
 
Натискът на каталунците се засили още повече и беше близо още веднъж, само минута по-късно, когато Дани Алвеш се промъкна тихо в наказателното поле, но атрактивният му удар не намери очертанията на вратата. 
 
Откриващото попадение най-после дойде три минути преди почивката. Лионел Меси заобиколи своя пазач, навлезе в наказателното поле и заби топката в долния ъгъл. 
 
Но задачата на Барселона се усложни минута по-късно. Хавиер Масчерано получи директен червен картон за нарушение срещу бившия играч на Левски Гари Родригес, който се бе запътил да изравнява. 
 
Това обаче не възпря момчетата на Енрике, които удвоиха своята преднина само минута след подновяването на играта. Ракитич копна с левия крак над защитата на Елче и Мунир вкара технично в далечния ъгъл. 
 
Крайното 3:0 оформи Лео Меси в 63-ата минута. Той намери пролука в защитата на гостите и заби топката в долния ъгъл пред слисания поглед на вратаря. 
 

Педро пропусна в края да направи още по-убедителна първата победа на Барса на старта на Ла Лига. Те излизат начело, тъй като победиха с най-голям резултат – 3:0.  
 

В друга късна среща Селта победи Хетафе с 3:1. Домакините поведоха с 2:0 чрез Нолито (20’) и Орелана (56’) преди Самир (63’) да намали. Ларивей (70') подпечата победата на „небесносините”. Алекс Лопес от Селта пък се отчете с две греди.


Примера Дивисион 14/15

ПО   Отбор М П Р З Гола Г. ТО
1 0 Барселона 1 1 0 0 3:0 3 3
2 0 Селта Виго 1 1 0 0 3:1 2 3
3 0 Гранада 1 1 0 0 2:1 1 3
4 0 Малага 1 1 0 0 1:0 1 3
4 0 СД Ейбар 1 1 0 0 1:0 1 3
6 0 Валенсия 1 0 1 0 1:1 0 1
6 0 Севиля 1 0 1 0 1:1 0 1
6 0 Еспаньол 1 0 1 0 1:1 0 1
6 0 Алмерия 1 0 1 0 1:1 0 1
10 0 Ат. Мадрид 0 0 0 0 0:0 0 0
10 0 Виляреал 0 0 0 0 0:0 0 0
10 0 Кордоба КФ 0 0 0 0 0:0 0 0
10 0 Валекано 0 0 0 0 0:0 0 0
10 0 Реал Мадрид 0 0 0 0 0:0 0 0
10 0 Леванте 0 0 0 0
Арсенал не мисли да сменя Артета след провала във ФА Къп

Ръководството на Арсенал все още не е изчерпало лимита на доверие към мениджъра си Микел Артета въпреки загубата с 2:1 от Саутхемптън на 1/4-финалите за ФА Къп и загубата с 2:0 от Манчестър Сити на финала за Купата на лигата, според The ​​Touchline

Шеф на Рома потвърди бъдещето на Гасперини

Спортният директор на Рома - Фредерик Масара, потвърди, че старши треньорът Джан Пиеро Гасперини ще продължи да води тима и през следващата кампания

Монако записа много ценен успех у дома над Марсилия в битката за ШЛ (ВИДЕО)

"Монегаските" спечелиха с 2:1

Интер размаза Рома в специален мач за Лаутаро (ВИДЕО)

Двата тима сътвориха голям спектакъл помежду си

Румъния се моли за Мирча Луческу, именитият специалист е приет в реанимация

Състоянието на треньора се е влошило

Още един удар за Левски! И капитанът Кристиан Димитров "гори" за Арда

Оказа се, че той е получил пети жълт картон

Популярно