"Червен" тайфун на "Анфийлд"(ВИДЕО)

Ливърпул вкара 11 на Спарта в 2 мача

Истински "червен" тайфун помете Спарта Прага на "Анфийлд" в Лига Европа.

Ливърпул разгроми действащия шампион на Чехия с 6:1 и с общ резултат 11:2 си проправи път към четвъртфиналите във втория по сила турнир на УЕФА.

Бившият тим на Мартин Минчев влезе в срещата разконцентриран и разколебан и инкисира 4 попадения още до 14-ата минута.

Героят от първия мач Дарвин Нунес продължи с наказателната акция срещу Спарта, откривайки резултата с в 7-ата минута след пас на Доминик Собослай.

Само 60 секунди по-късно Боби Кларк покачи на 2:0, а скоро след това младокът върна жеста на Мохамед Салах за асистенцията и звездата на мърсисайдци заби за 3:0.

В 14-ата тимът на Юрген Клоп вече водеше с 4:0 чрез Коди Гакпо.

Домакините все пак показаха, че могат и да допускат попадения, след като Велко Бирманчевич намали преди почивката.

Втората част започна по сходен начин с два бързи гола на домакините в първите 10 минути. Първо се разписа Доминик Собослай, а скоро след това и Гакпо.