„Чуковете” измъкнаха точка от „Иууд Парк” (видео)

„Чуковете” измъкнаха точка от „Иууд Парк” (видео)

Странен гол на Райън Нелсън и попадение на резервата Станислас поделиха точките в Блекбърн

Съставите на Блекбърн и Уест Хем поделиха точките след равенство 1:1 в последния мач от днешната програма на 18-ия кръг в английската Висша лига.

Първи двубой начело на домакините от Блекбърн след освобождаването на Сам Алърдайс записа новият шотландски наставник Стив Кийн.

Гостите пък трябваше да се справят без своя швейцарски национал Велон Бехрами, който се контузи по време на загрявката и бе заменен от Джонатан Спектър в последния момент, както и без своя титулярен страж Робърт Грийн, пропуснал мач на своите за първи път от повече от две и половина години насам.

Мястото на английския национал под рамката на вратата на Уест Хем зае абсолютният белгийски дебютант Рууд Бофейн, който се справи добре със задачите си в срещата.

Първата по-любопитна ситуация в срещата се получи в 20-ата минута, когато топката срещна ръката на капитана на Уест Хем Скот Паркър в наказателното поле на лондончани, но дузпа от Майк Дийн не бе отсъдена.

Така първата част завърши при нулево равенство, но след почивката двата тима си размениха по едно полувреме. Пет минути след подновяването на играта Блекбърн откри резултата на своя „Иууд ПАрк”, след като центриране на Брет Емертън внесе смут в отбраната на гостите, от който се възползва Райън Нелсън, пратил топката с бедро в мрежата на белгийския страж на Уест Хем.

В 70-ата минута „чуковете” бяха близо до изравняване на резултата, но няколко сантиметра ги разделиха от него, тъй като удар на техния капитан Матю Ъпсън срещна дясната греда на охраняваната от Пол Робинсън врата. В 78-мата минута все пак логичното се случи и гостите стигнаха до изравняване на резултата.

То стана факт след хубав пробив на Скот Паркър и щастлив рикошет, доставил топката на крака на резервата Джуниор Станислас, който с диагонален удар възстанови равенството.

В 80-ата минута Ричард Дън вкара топката за втори път в мрежата на дебютанта Бофейн, но попадението му бе отменено заради нарушение.

След ремито Блекбърн зае 12-ата позиция във временното класиране с актив от 22 точки, докато Уест Хем остана на последната позиция с едва 14в своя актив, след като не успя да стигне до първа победа при визита във Висшата лига от 15 август 2009-а година насам.

Мареска потвърди: В пълен състав сме за реванша с Юргорден

Мениджърът на Челси даде пресконференция преди сблъсъка

Постекоглу отговори на Венгер по най-добрия начин

"Явно Тотнъм подлудява хората", коментира мениджърът на Спърс

Жорже Мендеш закъса яко, може да го съдят заради данъчни измами

Суперагентът има сериозни проблеми

Лапорта: Не сме на финала в Шампионската лига заради съдийски грешки

Президентът на Барса изпрати съобщение до феновете

Сринаха от критики Роналд Араухо от Барселона

Бранителят бе подхванат от феновете

Нюкасъл иска да привлече Йонатан Та от Леверкузен

Той вече разкри, че ще напусне клуба

Изненада! Дарвин Нунес напуска Ливърпул в посока Южна Америка?

Ривър Плейт иска уругваеца

Бодьо Глимт ще се възползват от голямото домакинско предимство в реванша с Тотнъм

Теренът на тима е много коварен

ПСЖ пак би Арсенал и уреди финал с Интер в Шампионска лига (ВИДЕО)

Страхотен Донарума помогна на „принцовете“ за 2:1 на "Парк де Пренс"