Чутовна издънка на Милан: 10 от последния повалиха "росонерите" насред "Сан Сиро"! (ВИДЕО)

Беневенто с първа победа като гост в Серия А

Милан претърпя грандиозна издънка в борбата си за Лига Европа. „Росонерите” загубиха у дома от последния Беневенто, като при това гостите доиграха мача с 10 души. Възпитаниците на Дженаро Гатузо отстъпиха насред „Сан Сиро” с 0:1 и от утре може да изхвърчи от зона „Лига Европа”. Това се дължи и на кошмарна серия - днешният мач бе шести пореден без победа за "Дявола". За Беневенто пък това първа победа като гост в Серия А.

Беневенто успя да поведе в 29-ата минута. Николас Виола изведе Пиетро Йемело, който прониза Донарума за 0:1. Милан така и не успя да отговори подобаващо. Чак в заключителните минути на полувремето Кутроне овладя на гърди и стреля, но над вратата.

През втората част домакините натиснаха своя съперник и в 61-ата минута можеше да стигнат до изравнително попадение. Ударът на Кеси обаче разтресе напречната греда. Гостите отговориха с опасен изстрел от дистанция на Виола, профучал до десния стълб. Кутроне пък засече от непосредствена близост с глава центриране в наказателното поле, но вратарят с невероятен рефлекс изби.

В 80-ата минута Беневенто остана с човек по-малко. Влезлият като резерва Чейк Диабате скочи за висока топка с Боонучи, но удари играча на Милан с лакът. За провинението си той получи втори жълт и съответно червен картон.

Въпреки че бяха с човек повече, Милан така и не успяха да застрашат вратата на съперника в оставащите минути до края на мача. В това число и цели 7 добавено време.

Джака за победата над Рома: Направихме важна крачка към финала