Дарвин Нунес не разбирал нищо на Клоп

Дарвин Нунес не разбирал нищо на Клоп

Уругваецът има проблеми с английския на мениджъра си

Нападателят на Ливърпул Дарвин Нунес призна, че адаптацията му в английския футбол протича бавно. Уругваецът, който беше привлечен през лятото от Бенфика, вкара в първите си два мача, след което обаче отнесе сериозно наказание и от този момент головете спряха. 

"Трудно ми е да се адаптирам напълно, но вярвам, че с тренировките и мачовете това ще се случва лека-полека", каза той в интервю за TNT Sports Brasil.

"След червения картон ми бе много трудно да се концентрирам отново. Бях наказан за цели три мача заради моя лична грешка и ще се постарая никога повече да не я повторя. Знам, че трябва да бъда по-спокоен и да говоря по-малко. Всеки допуска грешки и това ще ми бъде обеца на ухото”, продължи той. 

Езиковата бариера също е проблем за бившия нападател на Бенфика. Той разчита единствено на преводите на Пеп Линдерс и Витор Матош, които са част от треньорския щаб на Юрген Клоп. "Все още не знам английски, а Клоп не може да говори испански. Пеп и Витор ми превеждат, когато мениджърът говори с футболистите. Винаги са до мен и ми обясняват какво трябва да правя. Ако ги няма до мен, ще вляза на терена и няма да имам никаква идея какво трябва да правя. Истината е, че не разбирам и дума от това, което Клоп казва. Понякога питам съотборниците си”, продължи уругвайският национал.

"Знам обаче, че мениджърът ме подкрепя. Това ми дава увереност и се надявам да му се отплатя на терена”, завърши той.

Педро Поро преподписва с Тотнъм

Десният бек Педро Поро продължи до 2031 договора си с английския футболен клуб Тотнъм, съобщава агенция ДПА

Арсенал по следите на национал на Мароко

18-годишният национал на Мароко - Аюб Бухади, е трансферна цел на английския шампион Арсенал

Защитник на Челси е поредният нов в селекцията на Реал Мадрид

Жозе Моуриньо гради защитата на “белия балет” от нулата

Халф си тръгва от Барселона

Марк Касадо е все по-близо до раздяла с Барселона през летния трансферен прозорец

Гвардиол реши да преподпише с Манчестър Сити

Един от най-важните защитници на Манчестър Сити Йошко Гвардиол е близо до подписване на нов договор с клуба, информира реномираният журналист Фабрицио Романо

Еден Азар надъха Белгия за Мондиал 2026

 „Фактът, че отборът на Белгия не е сочен за фаворит, ще позволи на националите да играят с повече свобода и самообладание“