Де ла Фуенте: Мората е голям шампион, жал ми е за него

Де ла Фуенте: Мората е голям шампион, жал ми е за него
Източник: БГНЕС

Изпитвам истинска гордост, че работя с тези футболисти

Селекционерът на Испания Луис де ла Фуенте призна, че загубата от Португалия на финала в Лигата на нациите е болезнена, но изрази задоволство от представянето на своя отбор. "Ла Роха" отстъпи след изпълнение на дузпи, като ключов момент беше пропускът на Алваро Мората.

"Изпитвам истинска гордост, че работя с тези футболисти. Продължаваме по пътя, който сме поели, и съм убеден, че ни очакват много успехи. Във футбола никой не печели постоянно, но е важно винаги да се бориш - а това го направихме", заяви Де ла Фуенте след срещата.

Наставникът застана зад Мората, който не успя да реализира своята дузпа.

"Аз го посочих сред изпълнителите. За съжаление вратарят усети накъде ще бие. Не всеки иска да изпълнява дузпи, а Мората го направи - това показва, че е шампион. Жал ми е за него, но това е част от играта", подчерта той.

Де ла Фуенте не спести похвали и за съперника:

"Португалците сами казаха, че сме били най-силният отбор, срещу когото са играли. И те обаче са фантастичен тим. Може би всичко щеше да се развие различно, ако не беше техният изравнителен гол за 2:2. И двата тима демонстрираха изключително високо ниво", смята селекционерът на "Ла Роха".

"Имахме периоди, в които доминирахме, разигравахме отлично и не мисля, че сме били неефективни. Момчетата вложиха всичко. Просто трябва да приемем, че този път Португалия бе победител", завърши Де ла Фуенте.

Разкриха защо Гуардиола си тръгна от Манчестър Сити

Мнозина сигурно още се чудят защо Пеп Гуардиола взе решение да напусне любимия си Манчестър Сити.

ОФИЦИАЛНО: Масови уволнения в Милан, Алегри е аут заедно с още трима

Масимилиано Алегри, Джорджо Фурлани, Игли Таре и Жофри Монкада вече не са част от Милан

Дженаро Гатузо се завръща към работата в Серия А

Доскорошният селекционер на Италия поема Лацио

Гласят се масови уволнения в Милан след фиаското този сезон

Милан е изправен пред сериозни сътресения след неуспеха да се класира за Шампионската лига

Давид Рая преди финала с ПСЖ: Намирам се в много добър момент

През изминалия уикенд Давид Рая вдигна титлата в Премиър лийг с екипа на Арсенал. Това е първата му шампионска титла в кариерата на клубно ниво

Де ла Фуенте: Не гледам от кой отбор са играчите

Селекционерът на испанския национален отбор Луис де ла Фуенте застана пред медиите, за да коментира избора си на футболисти за предстоящото Световно първенство