Дерби ли? Байерн Мюнхен отнесе Борусия Дортмунд с 4:0 (ВИДЕО)

Баварците с една от най-сериозните победи срещу "жълто-черните" в историята им

Байерн Мюнхен победи Борусия Дортмунд с 4:0 на „Сигнал Идуна Парк“ в дербито на 10-ия кръг на Бундеслигата. Това бе 11-о поредно издание на Дер Класикер, което баварците не губят, като спечелиха десет от тях. Борусия има едва три успеха в последните 20 срещи с Байерн.

С победата шампионът събра 26 точки на второто място във временното класиране. Вестфалци пък са четвърти с пет по-малко.

Двубоят започна ударно за Байерн и гостите излязоха напред в резултата още в четвъртата минута. Лирой Сане центрира от ъглов удар, а Дайо Упамекано бе изпуснат в наказателното поле и от добра позиция с глава прати топката в мрежата – 0:1.

Само пет минути след това баварците реализираха и второ попадение. Гостите организираха бърза контраатака, при която Сане навлезе в наказателното поле и сервира на тепсия топката на Хари Кейн, който се разписа на празна врата – 0:2.

Борусия Дортмунд можеше да върне едно попадение в добавеното време на първата част, след като защитата на Байерн не се справи добре и лошо изчистена топка попадна в краката на Дониел Мален, който стреля много неточно.

Само няколко секунди след началото на второто полувреме Джамал Мусиала получи великолепен пас в наказателното поле, но пропусна златен шанс, след като Грегор Кобел спаси. Две минути по-късно попадение на Мусиала не бе признато заради засада.

В 57-ата минута пред Марко Ройс се откри възможност да намали изоставането на Борусия, след като получи топката в наказателното поле и отправи силен удар към левия ъгъл, но Мануел Нойер демонстрира отличен рефлекс и изби.

В 70-ата минута Конрад Лаймер пусна прекрасно извеждащо подаване по въздух за Хари Кейн, който не показа и капка егоизъм, комбинирайки с Джамал Мусиала, който вкара в празната врата, но Кейн бе в засада и втори гол на Мусиала не бе зачетен.

Две минути след това всичко приключи. Отбраната на „жълто-черните“ отново се пропука, Кингсли Коман навлезе в наказателното поле и подаде за Хари Кейн, който отново се разписа в опразнената врата и покачи на 3:0 в полза на Байерн.

Четвърт час по-късно Борусия Дортмунд можеше все пак да стигне до почетно попадение, след като Юсуфа Мукоко получи подаване в наказателното поле и от обещаваща позиция стреля високо над вратата на Мануел Нойер.

В добавеното време на срещата Байерн заби четвърти гол във вратата на Дортмунд. Никлас Зюле загуби топката пред собственото си наказателно поле от Александър Павлович, който пусна към Хари Кейн, англичанинът стреля към долния десен ъгъл и излъга Кобел, оформяйки крайното 4:0 в полза на баварците.