3. Дерби нямаше: Арсенал разгроми Уест Хем с 6:0 (ВИДЕО)

Дерби нямаше: Арсенал разгроми Уест Хем с 6:0 (ВИДЕО)

„Топчиите“ на 2 точки от върха, Сака вкара 2, Райс се разписа и не се зарадва

Арсенал постигна впечатляваща победа над Уест Хем в лондонското дерби от XXIV кръг на английската Висша лига.

„Топчиите“ разбиха „чуковете“ като гости с 6:0 и постигнаха 4-и пореден успех, така че остават на 2 точки от лидера Ливърпул.

С 2 гола и асистенция се отчете Букайо Сака, а бившият капитан на домакините Деклан Райс оформи крайния резултат, но не се зарадва след попадението си.

Част от феновете на Уест Хем пък напуснаха стадиона още на почивката, при резултат 0:4, което явно показа разочарованието им от продукцията на възпитаниците на Дейвид Мойс.

Няма и как да бъде иначе, защото Арсенал си осигури победата за четвърт час в края на първото полувреме, като головото шоу запoчна в 32-ата минута с попадение с глава на Уилям Салиба.

Девет минути след това Букайо Сака се разписа от дузпа, а Габриел с глава направи 3:0 в 44-ата минута. В допълнителното време на първата част Леандро Тросар след асистенция на Мартин Йодегор реши всичко в сблъсъка.

През втората част превъзходството на гостите продължи, а Букайо Сака и Деклан Райс оформиха крайното 6:0 с попаденията си съответно в 63-ата и 65-ата минута.

След успеха Арсенал е на трето място в класирането с равен брой точки, но мач повече от втория Манчестър Сити (52).

Уест Хем е на осмо място с 36.

Въпреки изразителния резултат "артилеристите" не успяха да надминат рекордните си победи за първенство - два пъти по 7:0 през 2005 над Евертън и година по-късно срещу Мидълзбро.

Уест Хем от своя страна вече има две поражения с по 0:6 в първенството - 1999 г. от Евертън и 2006 година от Рединг.

"Чуковете" имат и две поражения от 1:7 - 2000 г. от Манчестър Юнайтед и 2002 г. от Блекбърн Роувърс.

УЕСТ ХЕМ – АРСЕНАЛ 0:6
0:1 Салиба (32)