Десподов на четвъртфинал в Европа (ВИДЕО)

Бивш играч на ЦСКА яде здрав бой в Солун

ПАОК на Кирил Десподов ще играе четвъртфинал в Лигата на конференциите. Гръцкият тим направи впечатляващ обрат срещу Динамо Загреб след загубата с 0:2 в първия мач. Българинът се появи в игра в 67-ата минута и бе в основата на две от попаденията на домакините.

На "Тумба" реваншът се превърна в празник за феновете на "Двуглавия орел", станали свидетели на разгром с 5:1 над най-големия гранд в Хърватия. Загубата е една от най-големите в историята на Динамо, чийто треньор е бившият играч на ЦСКА Сергей Якирович.

Двубоят започна ударно за "черно-белите", заличили преднината на Динамо до 33-ата минута. Абдул Баба вкара за 1:0 в средата на полувремето, намерен на втора греда от Кулиеракис. Пет минути по-късно, в 33-ата, именно Кулиеракис покачи на 2:0, след като бе оставен да стреля, а при ударът му топката срещна и тялото на Петър Сучич.

До края на първата част ПАОК вече водеше в общия резултат чрез Брандън Томас, разписал се с глава. Двубоят все пак придоби интрига след почивката, когато Арбер Ходжа се възползва от лошо изчистване на топката от бранител на домакините и с плътен удар вкара за 1:3.

Скоро след това на терена се появи Кирил Десподов. Негов удар доведе до корнер, след който Кулиеракис с гърди се разписа, а крайното 5:1 оформи Андрия Живкович от дузпа, отсъдена за нарушение срещу капитана на България.

ПАОК спечели осем от последните си 12 домакинства в евротурнирите, докато Динамо не е печелил мач в Гърция от 1977 година.

ПАОК: 42. Доминик Котарски, 4. Константинос Кулиеракис, 7. Йоанис Константелиас (78. - 10. Томас Мург), 8. Суалихо Мейте, 11. Тайсон (67' - 77. Кирил Десподов), 14. Андрия Живкович, 16. Томаш Кенджора, 20. Виериня – К (78' - 19. Джони), 21. Абдул Баба, 22. Щефан Шваб (82' - 27. Магомед Оздоев, 71. Брандън (78' - 33. Мбвана Самата)

Треньор: Разван Луческу

Динамо Загреб: 33. Иван Невистич, 13. Стефан Ристовски, 6. Максим Бернауер, 28. Кевин Теофил-Катрин, 39. Мауро Перкович (80' - Такуя Огивара), 27. Йосип Мишич, 25. Петър Сучич (82' - 17. Сандро Куленович), 77. Дарко Шпикич (74' - 30. Такуро Канеко), 10. Мартин Батурина, 20. Арбер Ходжа (82' - 72. Габриел Видович), 9. Бруно Петкович

Треньор: Сергей Якирович