Десподов преобрази ПАОК в дербито с АЕК (ВИДЕО)

Националът с греда при драматично 1:1 в Солун

Кирил Десподов даде импулс в играта на ПАОК, а тимът му измъкна ценно 1:1 с АЕК в дербито на върха в елита на Гърция.

Капитанът на националния отбор на България изненадващо остана резерва за домакините, но се повяи в игра в 58-ата минута, когато гостите от Атина вече водиха в резултата.

През първото полувреме и двата тима имаха своите положения, но гол не падна. Това се промени веднага след почивката, когато Никлас Елиасон завърши перфектна контраатака на гостите, засичайки с едно успореден пас на Леви Гарсия.

Скоро след това треньорът на "двуглавия орел" Разван Луческу хвърли в игра Десподов, който се включи силно. Българинът, който е футболист №1 на първенството за декември и януари, нацели гредата със силен удар четвърт час преди края.

Изравнителното попадение дойде две минути преди да изтече редовното време, когато след центриране от фаул на Тайсън Томас Кедзиора вкара с глава.

В класирането ПАОК остава на върха с 51 точки, с една повече от Панатинайкос. АЕК вече е на трета позиция с 49.