Десподов се връща в състава на ПОАК за Купата на Гърция

Десподов се връща в състава на  ПОАК за Купата на Гърция

Бразилското крило Тайсон също е на линия за мача с АЕК

Българското крило Кирил Десподов и колегата му от атаката на ПОАК – бразилецът Тайсон, се завръщат в състава за мача срещу АЕК, който е в сряда, обяви старши треньорът на шампионите на Гърция Ръзван Луческу.

Двамата пропуснаха снощната победа над Панетоликос в 15-ия кръг на местната Суперлига, като за Десподов стана ясно, че е повален от вирус в часовете преди отборът да отпътува за Агринио. Без него, Тайсон и австрийския халф Томас Мург ПАОК се измъчи и стигна до трудна победа с 1:0, а единственото попадение реализира левия външен полузащитник Мади Камара. С този успех ПАОК има 30 точки, колкото има и лидерът Олимпиакос, чийто мач от кръга е днес като гост на последния в класирането Калитеа.

ПАОК гостува в Атина в първи четвъртфинал от турнира за Купата на Гърция. Мачът на 18-и декември е от 21:00 часа, е срещата реванш е насрочена за 9-и януари на стадион Тумба в Атина.

”Трябва да намираме начин да реагираме и да печелим мачове като този през уикенда. Докато ние играем през седмицата, другите отбори почиват и се подготвят за мачовете. Това не е лесно. Сега играхме с много добър отбор с качество, скорост и свежест преди всичко. Според мен Панетоликос е най-добрият отбор в Гърция след първите четири в класирането”.

“Беше сложен мач за нас, защото изхабихме много енергия срещу Ференцварош в четвъртък. Радвам се за победата, за това как отборът се бори, въпреки грешките, които допуснахме. Не си загубихме ума въпреки шансовете на съперника и накрая бяхме възнаградени с гол”.

Накрая румънският специалист потвърди, че Десподов и Тайсон са планирани за мача в сряда в Атина, и ако всичко е наред, те ще пътуват утре с отбора.

Защитник на Фрайбург: Показахме характер

Защитникът на Фрайбург Матиас Гинтер е щастлив, че той и неговите съотборници не са показали отпускане и са имали "перфектен момент" по време на двубоите срещу Селта Виго от четвъртфиналите в Лига Европа. 

Мениджърът на Нотингам Форест: Имам фантастичен отбор

Мениджърът на Нотингам Форест Витор Перейра похвали водения от него отбор след класирането за полуфиналите в Лига Европа. 

Челси взима халф за 50 млн. паунда

Челси може да привлече халфа Алекс Скот, съобщава вестник Индипендънт в петък. Поставената цена на футболиста на Борнемут е 50 милиона паунда.

ОБЗОР: Брага изхвърли Бетис, Порто също е аут от Лига Европа (ВИДЕО)

Вижте полуфиналните сблъсъци

ОБЗОР: Страсбург отвя Майнц с 4:0 и уреди полуфинал с Райо (ВИДЕО)

Валекано отстрани драматично АЕК, вижте полуфиналите в Лига на конференциите

Астън Вила разгроми Болоня и е на полуфинал в Лига Европа (ВИДЕО)

Английският тим продължава напред с общ резултат 7:1