Десподов вече не иска да си ходи от ПАОК

Десподов вече не иска да си ходи от ПАОК

Българският национал Кирил Десподов все още не се е успокоил напълно, но вече не мисли така активно за изходящ трансфер от ПАОК

Това пише журналистът Герасимос Манолидис в анализ за сайта sportime.gr.

В материала се споменава, че капитанът на българския национален отбор по средата на полусезона е мислел единствено как да напусне стадион "Тумба" и "беше се обадил на агенцията си поне два пъти, за да намери решение. Имаше само едно нещо в ума си за предстоящия януари. Това беше трансферът. Дори да беше пак към Лудогорец".

"Десподов не е лесно дете, това е вярно. Още по-труден е Разван Луческу. И това е реален факт. От тази история можеше да има само губещи, но не и печеливши. Рискът ПАОК да загуби Кирил Десподов беше повече от видим".

Постепенно обаче българинът започнал да демонстрира постоянство на терена, което се е оказало най-важното. Дори и да получава във всеки мач малко минути, колкото и да са били те, той ги е изигравал на най-високо ниво и максимално сериозно. Десподов се доказа, пише още авторът, най-вече със здравата си психика, когато го оставяха в страни.

"От месец обаче се чувства важен. Разван Луческу го включва в титулярния състав по-често от всякога и той му отвръща с резултати. Три гола в последните два мача от Лига Европа, още три в последните четири мача от Суперлигата, в които е играл. Още по-важно е, че влиянието му върху ПАОК се отразява на терена и резултатите идват заради него. Успокои ли се Десподов? До известна степен да, но не му излиза от ума, че Тайсон не е бил на 100% през цялото това време. Също така има и други фактори и други играчи. В момента обаче той се чувства добре и това е важно преди януари. Този конкретен месец има много мачове за ПАОК. Българинът получава и стандартите, така че кризата бе избегната към този момент", се казва още в материала.

В момента Десподов отново е голмайстор на тима, а също така беше избран и за футболист номер 1 на месец ноември. Макар да има три гола в първенството, с още четири в Европа, общо 7 го правят първи реализатор. Също 7 има Абдурахман Баба, а по 6 са реализирали Тайсон, Андрия Живкович, Тарик Тисундали.

ПАОК завърши годината с 3:0 над Атромитос, а подновяват първенството на 5-и януари като гости на Панатинайкос.

Ямал: Завръщането на "Камп Ноу" ще бъде от огромна полза за Барса

„Феновете са много важни", каза звездата на каталунците

Легенда на Ман Сити спира с футбола

Фернандиньо окачи бутонките

Томас Мюлер говори за бъдещето си

Нападателят остава в МЛС

Лапорта попари Меси

Лионел Меси напусна Барселона през 2021 г. в посока Пари Сен Жермен, а след това премина в Интер Маями.

Търсят нова дата за финала за Купата на краля

Финалът за Купата на краля в Испания ще се проведе на различна от първоначално обявената дата.

Треньорът на Северна Ирландия се закани на Италия

Селекционерът на Северна Ирландия - Майкъл О'Нийл, призна, че отборът му е искал да избегне Италия в плейофите за класиране на Световното първенство, но въпреки това изрази увереност, че неговите играчи могат да поднесат голяма изненада

Младата надежда на Айнтрахт Джан Узун привлече погледите на редица клубове от Висшата лига

Няколко от топ отборите от елита на Англия искат 20-годишния футболист

Обявиха Росарио Сентрал за шампион на Аржентина за 2025 година

Вижте подробности

Коби Мейно е готов да смени Манчестър Юнайтед с Наполи през зимата

Халфът е съгласен да премине в тима от Неапол