Девет от Леверкузен взеха първа победа в дебюта на новия треньор (ВИДЕО)

Девет от Леверкузен взеха първа победа в дебюта на новия треньор (ВИДЕО)

"Аспирините" се наложиха над Айнтрахт с 3:1

Байер Леверкузен постигна първа победа от началото на сезона, след като надви с 3:1 у дома Айнтрахт Франкфурт. Успехът беше дебютен и за новия треньор на отбора Каспер Хюлманд. Двубоят срещу "орлите" беше от третия кръг на Бундеслигата. 

"Аспирините" поведоха още в 10-ата минута чрез Алехандро Грималдо от пряк свободен удар. В добавеното време на първата част Патрик Шик удвои от дузпа. 

В 52-ата минута Джан Узун намали. Шест минути след това Роберт Андрих получи втори жълт картон и беше изгонен. 

Във втората минута на продължението домакините останаха с двама души по-малко, след като Еки Фернандес също получи второ официално предупрежение. 

В самия край на срещата Грималдо вкара втория си гол в срещата, отново от пряк свободен удар, и оформи крайния резултат. 

Байер събра 4 точки и заема 7-о място във временното класиране, докато Айнтрахт е втори с шест.