Ди Матео залага на млади играчи срещу Манчестър Юнайтед

Ди Матео залага на млади играчи срещу Манчестър Юнайтед

"В деликатна ситуация сме - Коул и Лампард са контузени, Торес, Иванович и Тери са наказани"

Роберто Ди Матео потвърди, че ще даде почивка на голяма част от звездите на Челси в сблъсъка с Манчестър Юнайтед за Купата на Лигата в сряда вечер.

Ашли Коул със сигурност няма да играе заради контузия на глезена, получена пак срещу „Червените дяволи” при драматичната загуба с 2:3.
Бранислав Иванович, Фернандо Торес и Джон Тери са наказани, а Франк Лампард също има травма.

„Ситуацията е много деликатна за нас, защото Иванович, Торес и Тери са наказани, а Лампард и Коул са контузени. Глезенът на Ашли е навехнат и той няма да се оправи навреме. Това стеснява нашия състав. Отделно ще изиграем 4-ти мач за 10 дни и всички те са големи мачове, така че трябва да освежим състава малко и да включим млади играчи”, обясни Ди Матео на брифинга преди мача за „Кепитъл Уан Къп”.

„Винаги говорим за развитието и даването на шансове на младите играчи, а такъв мач е добра възможност за тях.”

Италианецът изрази съмнения, че Манчестър Юнайтед ще заложи на своите титуляри. „Не съм сигурен дали Юнайтед ще заложи на състав, подобен на този, с който победиха Нюкасъл в предния кръг или ще направят някои промени. Не очаквам да пуснат само младоци. Мачовете срещу Манчестър Юнайтед винаги са големи дербита, не зависимо с какъв състав играят те.”
ОФИЦИАЛНО: Наполи обяви Масимилиано Алегри

Масимилиано Алегри е новият треньор на Наполи, обявиха официално от клуба

Днес се навършва една година от трагедията с Диого Жота и Андре Силва

Днес, 3-и юли, се навършва една година от катастрофата, отнела живота на Диого Жота и брат му Андре Силва

Реал Мадрид официално отрече, че ще взима Енцо Фернандес

От Реал Мадрид публикуваха официално изявление, отричащо всякакви контакти с халфа на Челси Енцо Фернандес

Раздялата на Милан с Леао още не е коментирана в клуба

Директорите на италианския Милан са се срещнали с представителите на Рафаел Леао и са изложили план за потенциална раздяла с португалеца за сума в рамките на 60-70 милиона евро, като това би могло да бъде и под формата на наем със задължение за закупуване на футболиста от Тотнъм или Манчестър Юнайтед, съобщава Sky Sport Italia

Роналдо възкреси Португалия за обрат срещу Хърватия (ВИДЕО)

ВАР отмени гол на “ватрените” в 15-ата минута на добавеното време

Испания мина с класика през Австрия за 1/8-финал (ВИДЕО)

“Ла Фурия Роха” с първа победа от 16 години насам в елиминации на Мондиал