Донарума благодари на Луис Енрике и Киелини

Донарума благодари на Луис Енрике и Киелини

Вижте подробности

Вратарят на Пари Сен Жермен Джанлуиджи Донарума благодари на старши треньора Луис Енрике за доверието и на сънародника си Джорджо Киелини, който заяви, че именно стражът е най-добрият италиански футболист.

Донарума и неговият Пари Сен Жермен направиха равенство 1:1 при гостуването си на Борусия Дортмунд, което бе достатъчно за класиране в следващия етап на Шампионската лига.

"Благодаря на треньора за доверието в мен", коментира вратарят пред телевизия Sky Sport Italia.

"Винаги опитвам да съм на разположение на отбора - ние сме хора, а не роботи. Най-важното нещо е да държим главите си високо вдигнати, да работим сериозно и винаги да сме готови", каза Джанлуиджи Донарума.

На поздрава на бившия капитан на националния тим на Италия Джорджо Киелини и думите му, че в момента Донарума е най-добрият италиански футболист, вратарят отговори: "Много му благодаря, защото той винаги е мил с мен. Наистина съм много благодарен. Той ми е приятел и много го обичам. Прочетох, че приключва състезателната си кариера, така че му желая много късмет. Споделихме страхотни моменти заедно, написахме история и съм доволен, че бях част от неговото пътуване."

Донарума и Киелини станаха европейски шампиони с националния състав на Италия през 2021 година, побеждавайки Англия на финала на първенството на стадион "Уембли" в Лондон.

Ван Дайк постави целта пред Ливърпул във Висшата лига

Капитанът на “червените” призова за постоянство в остатъка от сезона

Арда Гюлер даде отговор за скандалното разкритие около него

“С тъга прочетох…”, започва написаното от полузащитника на Реал Мадрид

Спалети няма да говори преди дербито с Интер

Ювентус се готви за един от най-важните си мачове за сезона срещу Интер в Дерби д’Италия в събота вечер, но старши треньорът на „бианконерите“ Лучано Спалети реши да пропусне обичайната си пресконференция преди сблъсъка от Серия А

Алегри предупреди: Трябва да внимаваме срещу Пиза

Треньорът на Милан Масимилиано Алегри очаква трудно гостуване срещу предпоследния в класирането Пиза от 25-ия кръг в Серия А

Играч на Черно море с нов отбор в Турция

Фелипе Кардосо подписа договор с отбора от турската Първа Суперлига Истанбулспор.

Нотингам Форест в разговори с бившия треньор на Уулвърхемптън

Нотингам Форест започна разговори с бившия треньор на Уулвърхемптън Витор Перейра, след като Шон Дайч бе уволнен само 114 дни след поемането на отбора.