Донарума и ПСЖ елиминираха Ливърпул след трилър с дузпи на "Анфийлд"(ВИДЕО)

Донарума и ПСЖ елиминираха Ливърпул след трилър с дузпи на "Анфийлд"(ВИДЕО)

Италианският страж на парижани с две спасени дузпи в Англия

ПСЖ елиминира Ливърпул след драма с дузпи на "Анфийлд". Ливърпул влезе в мача с аванс от един гол от първия мач, но парижани бързо изравниха общия резултат чрез гол на Осман Дембеле. Това обаче се оказа единственото попадение за 120 минути игра и всичко трябваше да се реши с дузпи, където големият герой беше Джанлуиджи Донарума, който спаси два удара.

Още в 4-ата минута Ливърпул организира опасна атака. Доминик Собослай бе намерен в наказателното поле и продължи към Алексис Мак Алистър. Той пусна хитър пас към Мохамед Салах, който щеше да се разпише, ако не беше прекрасната намеса на Нуно Мендеш.

Само две минути по-късно Салах се справи с Мендеш по левия фланг и напредна. След няколко рикошета топката остана в египтянина и той стреля от наказателното поле към десния ъгъл, но опитът му премина покрай страничния стълб.

В 12-та минута ПСЖ се възползва от светкавична контраатака. Дембеле получи малко след центъра с пространство пред него, прати я към Баркола, а той върна към границата на малкия пеналт, където защитниците на Ливърпул сами си попречиха с Алисон и Дембеле вкара на празна врата.

В 32-та минута грешка на Мак Алистър позволи на Дембеле да бъде изведен сам срещу Алисон, но французинът си пое по-дълго топката и пропусна златен шанс да даде аванс на гостите в общия резултат.

Доминик Собослай прати кълбото в мрежата в 53-ата минута след продължително разбъркване и удар в гредата, но попадението правилно не бе признато заради засада на Луис Диас още в началото на ситуацията.

Пет минути по-късно Ливърпул бе на косъм от изравнителния гол. Диас засече центриране от корнер с глава, но Донарума се отчете с невероятно спасяване с една ръка.

В 79-ата минута Анди Робъртсън изпълни статично положение и сложи топката на главата на Куанса. Опитът му с глава срещна десния страничен стълб на вратата, пазена от Донарума.

В 94-ата минута Дезире Дуе бе ограден от трима защитници на Ливърпул. Въпреки това той отправи коварен удар, който Алисон нямаше как да спаси, ако беше в очертанията на вратата.

В 109-та минута Дембеле стреля отлично в далечния ъгъл, но Алисон направи перфектно спасяване с една ръка. 

При дузпите:

Витиня - гол
Салах - гол
Гонсало Рамош - гол
Дарвин Нунес - пропуск
Дембеле - гол
Къртис Джоунс - пропуск
Дезире Дуе - гол

Ливърпул - ПСЖ 0:1
0:1 Дембеле 12

Стартови състави:

Ливърпул: 1. Алисон Бекер - 66. Трент Александър-Арнолд, 5. Ибрахима Конате, 4. Върджил Ван Дайк (К), 26. Анди Робъртсън - 38. Райън Гравенберх, 10. Алексис Мак Алистър - 11. Мохамед Салах, 8. Доминик Собослай, 7. Луис Диас - 20. Диого Жота

ПСЖ: 1. Джанлуиджи Донарума – 2. Ашраф Хакими, 51. Уилиан Пачо, 5. Маркиньос (К), 25. Нуно Мендеш – 8. Фабиан Руис, 17. Витиня, 87. Жоао Невеш – 29. Брадли Баркола, 10. Усман Дембеле, 7. Хвича Кварацхелия

Рома иска нападател на Тотнъм

"Вълците" се прицелиха в Матис Тел

Монтела: Предстоят ни два финала

"Важно е да не летим в облаците, което може да се случи", каза селекционерът на Турция

Итън Мбапе се чуди за кой национален отбор да играе

По-малкият брат на Килиан Мбапе - Итън, е изправен пред много сериозна дилема в кариерата си на национално ниво.

Анди Робъртсън: С Диого Жота говорехме често за Световното първенство, защото пропуснахме последното

Защитникът Анди Робъртсън разкри, че е мислел много за покойния Диого Жота преди и по време на победата на Шотландия с 4:2 срещу Дания, с която отборът му се класира на Световното първенство по футбол.

Луис де ла Фуенте: Понякога e хубаво да си припомняме, че не е никак лесно да се побеждава

Селекционерът на Испания Луис де ла Фуенте изрази задоволство от постигнатата цел - класиране на Световното първенство, но и същевременно констатира, че е трудно да се побеждава във всеки мач в натоварения календар.

Нападателят на Австрия Арнаутович: От 18 години чакам този момент

Нападателят на Австрия Марко Арнаутович не скри радостта си от класирането за Световното първенство по футбол догодина.

Бяхме ужасни, но не ни пука, казва Джон Макгин след класирането на Шотландия за Мондиала

„Бяхме ужасни, но кого го е грижа?“, каза шотландският национал Джон Макгин, докато сцени на делириум избухваха на изпълнения „Хампдън Парк“, след като победата на Шотландия с 4:2 над Дания ги изпрати до първото им класиране на Световното първенство от 1998 година насам.

Десподов: Надявам се това да е бъдещето

„Имахме повече положения. Радвам се, че вкарахме два гола и победихме!“

ОБЗОР: Шотландия отмъкна директния билет за Мондиала от Дания (РЕЗУЛТАТИ)(ВИДЕО )

Шотландците победиха с 4:2 и си гарантираха място за Световното първенство в последния момент