Дортмунд постигна важна победа над Бохум, Фюлкруг блесна с хеттрик (ВИДЕО)

Рурците победиха своя опонент с 3:1

Борусия Дортмунд продължава с добрата си серия от началото на календарната година, след като победи Бохум в малкото дерби на Рурския регион с 3:1 у дома в среща от 19-ия кръг на Бундеслигата. Хеттрик за победителите наниза Никлас Фюлкруг, а Нико Шлотербек си вкара автогол. С тази победа тимът на Един Терзич събра 36 точки на 4-ото място във временното класиране в германския елит, докато Бохум е 14-и с 20 точки в актива си.

Мачът на „Сигнал Идуна Парк“ започна чудесно за домакините, които получиха право да изпълнят дузпа в 4-ата минута, когато вратарят Мануел Риман фаулира Дониел Мален. Зад топката застана Никлас Фюлкруг, който не се поколеба и в 7-ата минута прати топката в мрежата на Бохум.

В 16-ата минута Ян Маатсен получи топката в наказателното поле, но ударът му бе спасен от вратаря на гостите.

Бохум имаше страхотен шанс в 34-ата минута, но Александър Майер спаси удар от упор на Антони Лосила.

Три минути след това Марсел Забицер стреля опасно от пряк свободен удар, но Риман спаси.

В самия край на редовното време на първото полувреме Бохум осъществи добра атака отляво. Последва остро центриране по земя в наказателното поле, където Нико Шлотербек засече топката, пращайки я право в собствената си врата – 1:1.

В първите минути на втората част Бохум бе по-опасният отбор, но така и не успя да стигне до пълен обрат.

Вместо това, в 72-ата минута Джейми Байноу-Гитънс пусна къса топка към Забицер, който центрира отдясно и във вратарското поле Фьлкруг с глава прати топката в мрежата на Бохум.

Три минути преди края на редовното време Майер допусна грешка и топката стигна до Мориц Брони Квартенг, но ударът на футболиста на Бохум бе спасен от вратаря, който така се реабилитира за грешката си.

Секунди преди края на редовното време Фюлкруг овладя една топка и пусна извеждащо подаване към Байноу-Гитънс, който бе фаулиран от Кристиан Гамбоа в наказателното поле – втора дузпа за Дортмунд.

Зад топката отново застана Фюлкруг, който бе безпогрешен и така подпечата успеха на „жълто-черните“, реализирайки първия си хеттрик за отбора.