Дортмунд превзе върха в Бундеслигата (ВИДЕО)

Бранд нови заслужено 1:0 над Вердер

Борусия Дортмунд е новият лидер в Бундеслигата, след като тимът на Един Терзич надви трудно, но и напълно заслужено Вердер с 1:0. Домакините трябваше дълго време да чакат своя шанс преди да поведат в резултата.

Преди почивката Марко Ройс и Дониел Мален пропуснаха да се разпишат за вицешампионите на Германия. След почивката националът Никлас Фюлкруг се опита да превземе вратата на Михаел Цетерер, но ударът му бе блокиран. Бившият играч на "бременските музиканти" бе охраняван добре и логично бе заменен четвърт час преди края.

Преди това обаче Дортмунд все пак поведе в резултата. Юлиан Бранд бе изведен по перфектен начин от Емре Джан, след което прати топката в мрежата на Вердер.

До края гостите от Бремен опитаха да се върнат в срещата, но играта им в офанзивен план не спореше.

Така Борусия измести поне временно Байер Леверкузен, но тимът на Шаби Алонсо има тепърва визита на Волфсбург.