Дортмунд успя да препъне страшилището Леверкузен (ВИДЕО)

"Жълто-черните" спечелиха точка срещу момчетата на Шаби Алонсо

Серията от 8 поредни победи на Байер Леверкузен приключи, след като Борусия Дортмунд завърши 1:1 при гостуването си на „аспирините“ в мач от 13-ия кръг на Бундеслигата.

Борусия започна страхотно мача и поведе в резултата още в 5-ата минута, когато топката стигна до Марко Ройс на дъгата на наказателното поле. Опитният футболист отигра с пета и намери Никлас Фюлкруг. Той задържа топката с гръб към вратата и подаде към Юлиан Риерсон, който бе вдясно от вратата на чиста позиция и със силен удар порази вратата на домакините.

Във втората минута на добавеното време на първата част Байер вкара изравнителен гол, когато Жереми Фримпонг подаде по земя отдясно. До топката стигна Флориан Вирц, който с брилянтен удар прати топката в мрежата след рикошет в напречната греда. Попадението обаче не бе зачетено заради засада.

Дортмунд искаше дузпа в 73-ата минута, когато Карим Адейеми се свлече в наказателното поле, но съдията отсече, че дузпа няма.

Десет минути преди края на редовното време на мача „аспирините“ изравниха. Патрик Шик получи топката в наказателното поле и подаде към Виктор Бонифас, който бе оставен сам и безпроблемно прати топката в мрежата за 1:1.

Въпреки равенството, Байер остава на първо място във временното класиране с 35 точки в актива си, докато хората на Един Терзич са 5-и с 10 точки по-малко. Головете в мача бяха дело на Юлиан Риерсон за Борусия и на Виктор Бонифас за Байер.