Драма: Барса спечели с гол от дузпа в добавеното време (ВИДЕО)

Гюндоган донесе успеха за ЧНГ в 91-ата минута, Кансело се контузи, а Роке дебютира

Барселона започна с изключително драматична победа новата 2024 година.

Каталунците спечелиха с 2:1 след гол от дузпа в добавеното време визитата си на Лас Палмас от 19-ия кръг на испанската футболна „Ла Лига“.

Илкай Гюндоган им донесе успеха в 91-ата минута от бялата точка, след като преди това Феран Торес изравни, а Мунир Ел Хадади откри резултата за новаците.

Въпреки това, те останаха с празни ръце, след като в самия край появилият се десетина минути по-рано защитник Дейли Сингкравен бе изгонен с директен червен картон и съдията посочи бялата точка.

Мачът не започна никак добре за каталунците, защото още в 10-ата минута пореден техен футболист получи контузия. Взетият това лято под наем португалски национал Жоао Кансело напусна с травма терена и бе заменен принудително от Андреас Кристенсен, а малко след това Лас Палмас откри резултата.

В 12-ата минута Мунир Ел Хадади засече прострелно извеждащо подаване Сандро Рамирес пред погледа на вратаря Иняки Пена и даде аванс на домакините.

В 23-ата минута те можеха и да удвоят, но този път стражът на Барса спаси шута на Сандро Рамирес от малък ъгъл.

След още 5 минути отново Пена трябваше да се намесва, за да отрази изстрел на Хавиер Муньос, след което добавката на Сандро мина покрай гредата.

Малко преди паузата същото се повтори, след късо изпълнение на корнер от Лас Палмас и опит да бъде намерен далечния ъгъл по диагонала.

Така Барса сякаш проспа първата част се оттегли с гол пасив на почивката, а след нея заигра по-добре. В 51-ата минута Рафиня стреля над рамката след индивидуален пробив, докато в 56-ата Феран Торес изравни с доза късмет.

Последваха 3 смени в състава на домакините за по-малко от 10 минути и 4 рокади в състава на Барселона.

Първите две бяха в 72-ата минута, а останалите дойдоха в 79-ата, когато официален дебют за каталунците направи новото бразилско попълнение Витор Роке.

Драмата за домакините и голямата радост за гостите дойде в добавеното време на двубоя. В първата минута от него силен шут на друга резерва – Жоао Феликс, бе отразен от вратаря и топката отиваше към Илкай Гюндоган, който бе изблъскан с две ръце от Дейли Сингкравен.

Главният съдия отсъди дузпа и изгони нидерландския защитник. Зад топката застана самият Гюндоган, който я прати в мрежата, за да донесе победата на Барселона.

След нея момчетата на Шави събраха 41 точки и са на 7 от лидера Реал (Мадрид), докато Лас Палмас остана с 25 в своя актив на 10-о място в класирането.

Лас Палмас – Барселона 1:2
1:0 Мунир ел Хадади (12)
1:1 Феран Торес (56)
1:2 Илкай Гюндоган (90+1, дузпа)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

ЛАС ПАЛМАС: 13. Вайес, 4. Алекс Суарес, 3. Кардона, 23. Коко, 5. Мунос, 15. Мармол, 10. Молейро, 17. Мунир ел Хадади, 8. Пероне, 20. Родригес (к), 9. Рамирес;

Треньор: Пимиента;

БАРСЕЛОНА: 13. Пеня, 4. Араухо, 23. Кунде, 3. Балде, 20. Серхи Роберто (к), 2. Кансело, 21. Де Йонг, 22. Гюндоган, 7. Феран Торес, 11. Рафиня, 9. Левандовски;

Треньор: Шави.