Драма на Острова: Ливърпул ликува с гол в 98-ата минута (ВИДЕО)

Уест Хем и Тотнъм не се победиха

Ливърпул постигна изключително драматичен успех в петия кръг на английската Висша лига.

След гръмката победа с 9:0 над Борнемут, момчетата на Юрген Клоп зарадваха феновете си с изстрадан триумф 2:1 над гостуващия Нюкасъл.

Той дойде с гол на резервата Фабио Карвальо в 98-ата минута.

Срещата от петия кръг на английската Висша лига се игра на „Анфийлд“, като преди това двата отбора си размениха по едно попадение през двете полувремена.

В 38-ата минута новият нападател на „свраките“ Александър Исак ознаменува с гол своя дебют, докато в 61-ата Роберто Фирмино изравни след асистенция на Мохамед Салах.

След почивката шведският национал Исак вкара още едно попадение, но то бе отменено заради засада, за да се стигне до драматичната развръзка в последните секунди на двубоя.

В 98-ата минута, след корнер и разбъркване в наказателното поле, лятното попълнение Карвальо бе на точното място, за да се разпише във втори последователен двубой и да донесе успеха на Ливърпул.

След него тимът му вече има 8 точки, с 2 повече от Нюкасъл, който загуби за първи път през сезона.

С реми 1:1 пък приключи лондонското дерби между Уест Хем и Тотнъм, след като Тило Керер си вкара автогол в 34-ата минута, а Томас Соучек подели точките в 55-ата.

След този резултат „шпорите“ са трети с 11 точки от 5 мача, докато „чуковете“ имат 4 в своя актив и заемат 14-ата позиция във временното класиране.