Драма с два обрата в мача между лидерите в групата на Лудогорец (ВИДЕО)

Цюрих удари Байер с 3:2 у дома и еднолично оглави класирането

Цюрих победи с 3:2 гостуващия Байер (Леверкузен) в мач от третия кръг на група А от Лига Европа, в която е и българският шампион Лудогорец.

Мачът започна равностойно, след което швейцарците поеха инициативата и в 36-ата минута удариха греда след корнер, а в 44-ата Маркезано откри резултата отблизо – 1:0.

Леверкузен обаче отговори подобаващо след почивката и само за пет минути стигна до пълен обрат с две попадения на Карим Белараби.

Той изравни в 49-ата след силен изстрел, макар да бе в засада при паса на 19-годишния юноша Кай Хавертц, а в 54-ата направи 2:1 отново след подаване на тийнейджъра.

Швейцарците обаче показаха дух и още в 59-ата минута възстановиха равенството, след като Тони Домгжони се възползва от грешка в защитата, а в 78-ата се стигна до втория обрат в мача, след като нигериецът Стефан Одой реализира за 3:2 в полза на домакините.

Така те се изкачиха на първото място в група "А" с пълен актив от 9 точки. „Аспирините“ остават втори с 6 в своя актив, докато Лудогорец и АЕК Ларнака имат по една, след като по същото време тази вечер завършиха 1:1 в Кипър