Драма в Италия: Рома обърна Лече с 2 гола в добавеното време (ВИДЕО)

Лукаку изпусна дузпа, но вкара победното попадение в 94-ата минута

Рома се върна на победния път в италианската Серия А по възможно най-драматичния начин.

Възпитаниците на Жозе Моуриньо изоставаха с 0:1 до 91-ата минута на домакинството си срещу Лече от XI кръг, но в крайна сметка спечелиха с 2:1.

Ромелу Лукаку пропусна дузпа още в 5-ата минута, но се реваншира с победен гол в 94-ата, след като само 3 по-рано иранската резерва Сердар Азмун изравни за 1:1.

Лече поведе в 72-ата минута с втория гол за сезона на шведа Понтус Алмквист, който играе под наем от Ростов.

Иначе мачът днес започна чудесно за Рома, като домакините получиха право да изпълнят дузпа още в петата минута.

Лукаку застана зад топката и стреля в левия долен ъгъл, но вратарят на Лече Владимиро Фалконе извади топката по впечатляващ начин.

Преди това пропуски за домакините направиха Лукаку, Едоардо Бове и Пауло Дибала, но в крайна сметка всичко завърши успешно за римските „вълци“.

Благодарение на успеха Рома събра 17 точки, след като в предишния кръг падна от Интер с 0:1 в Милано, докато Лече остана без победа в 7-ми пореден двубой и е 11-и в подреждането с 13 пункта.

Байерн плаща 30 млн. евро компенсация за треньор?