Драма в Мадрид: Атлетико пречупи Райо в 91-ата минута (ВИДЕО)

Депай отново герой за „дюшекчиите“, напрежението ескалира в края

Атлетико (Мадрид) постигна трета последователна победа над Райо Валекано.

Този път „дюшекчиите“ се наложиха драматично, след късен гол за 2:1 в домакинството си от XX кръг на испанската футболна Ла Лига.

30-годишният Рейнилдо откри резултата в 35-ата минута с дебютното си попадение за Атлетико, но само 7 по-късно Алваро Гарсия възстанови статуквото – 1:1.

Този резултат се запази до края на редовното време, макар че в 81-ата минута гол на домакините бе отменен.

Заради засада попадението на Мемфис Депай не бе зачетено, но в първата минута на добавеното време именно нидерландският национал донесе успеха на мадридчани след асистенция на Антоан Гризман.

Това покачи напрежението и впоследствие се стигна до сблъсъци между двата щаба като наставникът на домакините Диего Симеоне получи жълт картон, а неговият колега бе изгонен с директен червен.

След успеха Атлетико събра 47 точки и измести по голова разлика Барселона от 3-ото място, докато Райо остана с 24 в своя актив на 13-ата позиция.