Дузпа помогна на Интер да дръпне с пет точки на върха в Италия (ВИДЕО)

"Нерадзурите" надвиха Аталанта с 2:1 като гост

Интер победи с 2:1 като гост Аталанта в един от най-очакваните сблъсъци от 11-ия кръг на Серия А. Без да блестят, гостите от Милано спечелиха ценни три точки с голове на Хакан Чалханоглу от дузпа и Лаутаро Мартинес. Точен за бергамаските пък бе Джанлука Скамака.

Аталанта не успя да намери сили дори да стигне до точка. Домакините останаха с човек по-малко след червения картон на Рафаел Толой във втората минута от добавеното време на мача, с което финалният им щурм беше притъпен.

След успеха Интер затвърди първото си място в Серия А, като е с актив от 28 точки, на 5 пред втория Ювентус, който е с мач по-малко. Аталанта е пети с 19 точки.

В началните минути двата отбора бяха равностойни и липсваха сериозни опасности за двете врати. Първата опасност дойде в 21-вата минтуа, когато удар от въздуха на Матео Руджери не беше точен.

Половин час след началото Адемола Лукман се пребори с Бенжамен Павар, но стреля с глава неточно. Френският бранител получи травма в лявото коляно и се наложи да бъде заменен принудително. На негово място на терена се появи Матео Дармиан.

Пет минути преди края на първата част миланци получиха правото да бият дузпа, след като вратарят Хуан Мусо фаулира Дармиан в наказателното поле. Хакан Чалханоглу застана зад топката и реализира за 1:0 в полза на гостите.

Малко след това турчинът имаше златна възможност да удвои головата си сметка, но този път стражът на бергамаските успя да спаси.

В самия край на първата част Ян Зомер се намеси при удар с глава на Джорджо Скалвини. В 54-тата минута Лаутаро Мартинес преодоля Мусо, но попадението му не беше зачетено заради засада.

Три минути по-късно аржентинецът отново отбеляза. Голът му този път беше редовен и Интер поведе с 2:0.