Дженоа спря и Интер (ВИДЕО)

ВАР не видя чиста нарушение преди гола на "нерадзурите"

Новакът в Серия А Дженоа продължава да краде точки от водещите отбори в елита след 1:1 с лидера Интер. Пред своята екзалтирана публика в Генуа тимът на Алберто Джилардино изигра пореден силен двубой и отказа да се даде на фаворита за титлата. В предишния кръг "грифоните" измъкнаха същия резултат и от Ювентус.

Двубоят бе прекъсван заради гъста "мъгла" от запалена пиротехника, а първата част продължи близо 55 минути. Именно преди почивката паднаха и двете попадения. Три минути преди края на първото полувреме Марко Арнаутович се възползва от предоставената му възможност да бъде сред титулярите заради контузията на Лаутаро Мартинес. Националът на Австрия бе на точното място, след като удар на Николо Барела срещна гредата, а таранът довкара отблизо. Това бе и дебютно попадение за Арнаутович с екипа на "нерадзурите" на ниво Серия А.

Феновете на Дженоа останаха розгневени от факта, че ВАР не се намеси при центрирането в наказателното поле в секундите преди гола, когато Ян Бисек изблъска в гръб бранител на домакините.

И все пак точно, когато възпитаниците на Симоне Индзаги си мислиха, че ще се приберат на почивката с аванс, падна и голът за 1:1. Центриране от ъглов удар на Алберт Гудмундсон намери Раду Драгушин, чийто удар с глава завари неподготвен Ян Зомер.

През втората част Интер опита да стигне до победата, но домакините умело се защитаваха, чакайки своите възможности на контраатака. Голови положения обаче липсваха, а при едно от малкото Франческо Ачерби пропусна да даде нов аванс на Интер. В крайна сметка двата тима се задоволиха с по една точка, а при евентуален триумф на Ювентус срещу Рома "старата госпожа" ще се изравни на върха с "нерадзурите". Дженоа пък е на 13-а позиция с 19 пункта.