Екзекуторът на ЦСКА и Валентин Илиев се класираха за 1/16-финалите на Лига Европа (видео)

Вижте какво е положението в групата на Шалке 04, Стяуа (Букурещ), Макаби (Хайфа) и АЕК Ларнака след изиграването на всички двубои

Стяуа (Букурещ) и Валентин Илиев успяха да се класират за 1/16-финалите на Лига Европа, след като надвиха с 3:1 като домакин АЕК Ларнака, а в другия двубой от групата Макаби (Хайфа) записа поражение с 0:3 от Шалке 04 пред собствена публика.

Преди изиграването на двубоя Стяуа имаше пет точки и се нуждаеше от задължителен успех срещу кипърския тим. Освен това, за да можеше тимът на Валентин Илиев да продължи напред, трябваше и Макаби (Хайфа) да не победи Шалке 04, защото израелците имаха 6 пункта и при добавяне на нови три, щяха да продължат на 1/16-финалите, завършвайки пред румънците. Тимът от Букурещ обаче се добра до успех с 3:1, а Макаби загуби с 0:3 и това значеше, че Стяуа финишира на втората позиция в крайното подреждане в групата.

Валентин Илиев започна като титуляр и бе на терена по време на целия двубой с АЕК Ларнака, като дори получи жълт картон. Първото полувреме не предложи на зрителите голове, но през втората част, още в началните минути, Русеску (55’) успя да реализира точно отсъдената в полза на домакините дузпа. Малко след като изтече час игра обаче Пинтадо (61’) вкара гол за АЕК Ларнака, възстановявайки равенството. Благодарение на попаденията на Николич в 70-ата и 85-ата минути Стяуа се добра до важния успех и си осигури място на 1/16-финалите.

Шалке 04, който не играеше за нищо в мача с Макаби (Хайфа), след като си бе осигурил първото място в група “J” по-рано в турнира, се наложи с класическото 3:0 като гост на израелския отбор. Билят даде аванс на немския тим, разписвайки се в 7-ата минута, а преднината на Шалке 04 от едно попадение се запази и до почивката на мача.

В 73-ата минута Макаби изпусна отлична възможност за изравняване, след като Катан не успя да преодолее вратаря на Шалке 04 след изпълнение на дузпа. Домакините заплатиха цената за този пропуск в 84-ата минута, когато Марица направи резултата 0:2. Крайното 0:3 оформи Вигел във 2-ата минута на даденото от съдията продължение на двубоя.

Така Шалке 04 завършва на 1-во място в група “J” с актив от 14 точки. Стяуа (Букурещ) и Валентин Илиев финишират втори с 8. Макаби (Хайфа) и АЕК Ларнака приключват с участието си в европейските турнири – израелския тим е на 3-ата позиция с 6 пункта в крайното класиране в групата, а АЕК Ларнака е последен с 5 пункта.

Торино постави Милан на колене (ВИДЕО)

"Биковете" спечелиха домакинството си с 3:1

От Байерн са категорични за мениджъра на Брайтън

Той няма да бъде следващият треньор на тима

Аталанта загря за финала на Лига Европа с лесен успех в Серия А (ВИДЕО)

Бергамаските надвиха с 2:0 Лече като гости

Клинсман: Германия е сред фаворитите на Евро 2024

Бившият селекционер на германците е на мнение, че родината му може да спечели големия форум

Маинц оцеля, Бохум ще играе плейоф (ВИДЕО)