Емилиано Мартинес се извини на Мбапе и го похвали

Емилиано Мартинес се извини на Мбапе и го похвали

Вижте какво заяви вратарят за скандалите след Мондиал 2022

Вратарят на националния отбор на Аржентина по футбол Емилиано Мартинес смята, че французинът Килиан Мбапе ще спечели Златната топка много пъти.

Мартинес, който след финала на Световното първенство в Катар бе заснет да да води обидни скандирания по повод Мбапе в съблекалнята на Аржентина, заяви в интервю за вестник "Оле", че не е искал да прояви неуважение.

"Не съм имал намерение да обидя никого. През кариерата ми съм играл с французи и никога не съм имал никакви проблеми. Може да попитате бившия ми съотборник в Арсенал Оливие Жиру какъв човек съм. Наистина харесвам френската култура и психология", коментира стражът, който е номиниран за най-добър вратар за 2022 година в класацията на ФИФА.

"Случващото се в съблекалнята не трябва да излиза пред обществеността. Когато Франция ни победи през 2018 година, имаше песни за Лионел Меси. Ако някой тим победи Бразилия, ще има песни за Неймар. Нямам нищо лично срещу Мбапе. Изпитвам огромно уважение. Ако сме пяли за него или Неймар, това е, защото са най-добрите", продължи Емилиано Мартинес.

Попитан дали е държал кукла по време на парада на националния тим с открит автобус в Аржентина, Мартинес обясни: "Хората ни хвърляха кукли през целия път. Сигурно са хвърлили стотици по време на пътуването. В този момент кукла с лицето на Мбапе падна в краката ми, вдигнах я, защото ме накара да се засмея и я държах 2 секунди преди да я хвърля обратно. Как може да съм се подигравал на Мбапе? Той отбеляза четири гола във финала. Сигурно мисли, че аз съм глупак. Повтарям, че имам огромно уважение към Мбапе. Дори ще ви кажа, че според мен той е най-добрият френски футболист, който съм виждал. След мача му казах, че може да се гордее със себе си и да държи главата си вдигната, защото изигра отличен мач и беше един от най-добрите. Казах му, че беше удоволствие да играя срещу нещо и той почти сам спечели финала. Той е момче с невероятен талант. Когато се срещнахме, осъзнах, че е различен. Когато Лео Меси напусне футбола, той ще спечели много пъти Златната топка."

Мартинес смята, че е способен не само да играе в Шампионската лига, но и да я спечели. "Все още съм гладен за успехи. Искам да спечеля Шампионската лига. Очевидно бих искал да стане с Астън Вила, но ще бъде трудно, защото клубът все още се развива. Но спечелих най-хубавата титла с националния отбор и сега се целя в най-голямата титла в клубния футбол. Ще видим какво ще се случи, но имам чувството, че съм на ниво да играя в Шампионската лига", каза още аржентинският вратар.

На въпрос дали би играл с Килиан Мбапе на клубно ниво, Емилиано Мартинес заяви: "Няколко пъти бях близо до това да играя в Лига 1, когато бях по-млад. Пари Сен Жермен е страхотен клуб с отлични играчи. Те се целят в титлата от Шампионската лига всяка година. Кой не би искал да играе там? Лео и Килиан са звезди. Партньори, за които всеки футболист би мечтал да има."

Тотнъм иска крило на Манчестър Сити

Тотнъм е започнал преговори с Манчестър Сити за трансфер на крилото Савиньо, съобщава информационната агенция PA.

Кристъл Палъс загуби битката с УЕФА

Английският футболен клуб Кристъл Палас загуби обжалването пред Спортния арбитражен съд (КАС) и през следващия сезон ще играе в Лигата на конференциите, съобщава агенция Ройтерс.

Пак отлагат завръщането на Барселона на Камп Ноу

Две години минаха от началото на ремонтните работи на стадиона на Барселона "Камп Ноу", но завръщането на отбора ще почака още, твърди каталунското радио RAC1.

Слот иска Ливърпул да се стегне отзад

Мениджърът на Ливърпул Арне Слот заяви, че отборът допуска прекалено много голове и трябва да се вземат мерки още до началото на сезона във Висшата лига следващата седмица.

Вратарят на Кристъл Палас се надява отборът да бъде върнат в Лига Европа

Вратарят на Кристъл Палас Дийн Хендерсън заяви, че ако бъде потвърдено изваждането на отбора от Лига Европа, това "ще обезцени турнира", като се чака решение на Арбитражния спортен съд в Лозана след обжалването на клуба, предаде Ройтерс.

Защитник сменя Милан с Нюкасъл

Нюкасъл е близо до подписването на договор с централния защитник на Милан Малик Тиау, съобщава информационната агенция PA.

Ранно изплащане на дългосрочни залози за победители в топ първенствата на Европа

Броени дни преди старта на първенствата в най-интересните футболни лиги на континента, водещ български букмейкър предлага уникална за родния пазар  възможност за любителите на спортните залози.

Барселона се развихри с 5:0 над Комо за "Жоан Гампер"(ВИДЕО)

Барселона направи истинско шоу и разби с 5:0 Комо на стадион „Йохан Кройф“ в мача за трофея „Жоан Гампер“

Велков отбеляза при загуба на отбора си в Дания

Голът на българина не помогна на Вейле срещу Брьондби