Евертън и Лампард докосват спасението след победа над Челси (ВИДЕО)

"Карамелите" все още са под чертата, но се приближаха на две точки от Лийдс и Бърнли, като имат и мач по-малко

Eвертън постигна много важна победа в битката за оцеляване. Тимът на Франк Лампард победи с 1:0 Челси у дома в мач от 35-ия кръг. Ричарлисон отбеляза единствения гол. "Карамелите" все още са под чертата, но се приближаха на две точки от Лийдс и Бърнли, като имат и мач по-малко. "Сините" пък все още са трети, но Тотнъм и Арсенал вече са плътно зад тях.

Маунт създаде първата опасност в двубоя, но над напречната греда. Домакините отговориха с акция на Гордън, който преодоля двама бранители, напредна много и шутира с левия крак, но не уцели вратата.

Евертън започна вихрено второто полувреме. В 47-ата минута Ричарлисон блокира подаване на Аспиликуета, след което Грей продължи към бразилеца, който откри резултата с удар в далечния ъгъл на Менди. Веднага след това Миколенко пропусна да удвои от отлична позиция.

В 59-ата минута Маунт стреля от наказателното поле, а топката рикошира в двете греди и се отклони към Аспиликуета, който стреля, но Пикфорд спаси. При последвалия ъглов удар пък Рюдигер шутира от упор, а топката буквално нокаутира вратаря, но не влезе в мрежата.

Пет минути преди края Грей пропусна да реши всичко, след като ударът му премина на сантиметри от целта. В продължението на двубоя Пикфорд спаси по великолепен начин удар на Ковачич отблизо и Евертън стигна до жизненоважната победа.

В друг мач от кръга Тотнъм победи Лестър с 3:1 в Лондон. Мачът бе под №100 за италианския мениджър на Тотнъм Антонио Конте във Висшата лига. “Шпорите” пък прекъснаха головата си суша, продължила 220 минути.

Головете за Тотнъм вкараха Хари Кейн (22) и Хюн-Мин Сон (60, 79) За “лисиците” пък "се разписа" Келечи Ихеаначо в първата минута на добавеното време. След тази победа Тотнъм е четвърти в класирането с 61 точки. Лестър е 11-и с 42.