Евертън спечели битката за оцеляване във Висшата лига (ВИДЕО)

Нотингам падна с 0:2 и остана в опасната зона

Евертън спечели с 2:0 срещу Нотингам Форест в един от най-важните си мачове за сезона в английското първенство по футбол.

"Карамелите" са 16-и и вече са с четири точки пред Форест, който е първи над чертата на изпадащите.

Евертън поведе в 29-ата минута, когато Идриса Гай спечели загубена топка на границата на наказателното поле и се разписа с точен шут.

Второто попадение бе много красиво. Дуайт Макнийл получи пас пред наказателното от Абдулайе Дукуре в 76-ата минута и стреля от далечно разстояние, вкарвайки за 2:0 с рикошет от лявата странична греда.

За Евертън следва дерби срещу Ливърпул, след което е третото поредно домакинство на "карамелите". Съперник ще бъде Брентфорд, а след това идва втори мач на сезона - гостуване на Лутън Таун, който е първи под чертата.

Барселона изпрати Шави с победа над Севиля (ВИДЕО)

Левандовски и Фермин Лопес донесоха успеха за каталунците

Верона удържа 2:2 срещу шампиона Интер (ВИДЕО)

"Нерадзурите" завършиха шампионския си сезон с 94 точки

Аталанта игра феърплей и остави Рома извън ШЛ

Бергамаските надвиха Торино с 3:0 и завършиха четвърти в Серия А

Калафиори следва Тиаго Мота в Ювентус

Защитникът е много близо до трансфер при "старата госпожа"

Влахович обеща: Ювентус ще се подобри

Сърбинът смята, че торинци скоро ще вземат това, което заслужават

Лийдс и Илия Груев в сълзи - Саутхемптън спечели промоцията за Висшата лига (ВИДЕО)

"Светците" надвиха "лисиците" с 1:0 на финалния мач на Уембли

Амрабат: Искам да остана в Юнайтед