ФА наложи глоби на Арсенал и Челси

ФА наложи глоби на Арсенал и Челси

„Сините” ще трябва да платят 40 хил. паунда, „топчиите” – 30 хил.

Футболната асоциация в Англия наложи глоби на Челси и Арсенал заради поведението на играчите на двата отбора по време на дербито от 19-и септември, което се състоя на „Стамфорд Бридж” и бе спечелено от „сините” с 2:0.

 

Челси ще трябва да плати сумата от 40 000 паунда, а Арсенал от 30 000. И към двата клуба са отправени предупреждения.

 

Припомняме, че Габриел Паулища бе изгонен, след като бе провокиран от Диего Коща. От Арсенал обжалваха червения картон и спечелиха. Испанският национал обаче бе наказан за три мача заради агресивно поведение. Той удари в лицето защитника Лауран Косчелни, което обаче остана незабелязано от съдиите по време на двубоя.

 

Санти Касорла също бе изгонен в този мач, след като фаулира Сеск Фабрегас. 

Ханзи Флик преподписа с Барса до 2028 година

Старши треньорът на Барселона - Ханзи Флик, официално удължи договора си с клуба до края на сезон 2027/28, съобщиха от каталунския футболен гранд

Полузащитник на Барселона под въпрос за Световното първенство

Испанецът ще се оперира броени седмици преди началото на Мондиал 2026

ОФИЦИАЛНО: Модрич ще играе на шесто Световно първенство

Селекционерът на Хърватия Златко Далич обяви списъка на играчите, на които ще разчита на Мондиал 2026, където бронзовият медалист отпреди четири години е в една група с Англия, Панама и Гана

Ендрик се прибра в Реал Мадрид

Бразилският нападател Ендрик още днес се е прибрал в Мадрид, за да продължи да тренира в Реал, след като изтече договорът му за наем във френския Олимпик Лион, съобщиха от спортната емисия "Ел Чирингито".

Арсенал привлича Влахович от Ювентус със свободен трансфер

Арсенал проявява интерес към нападателя на Ювентус Душан Влахович пише "Мундо Депортиво".

Дани Карвахал напуска Реал Мадрид

Капитанът на Реал Мадрид - Дани Карвахал, ще напусне в края на сезона на испанската футболна Ла Лига, съобщиха от „Кралския клуб“.