Фабрегас: Научих много в Челси при Конте

Фабрегас: Научих много в Челси при Конте

Треньорът на Комо коментира сблъсъка с Наполи

Старши треньорът на Комо Сеск Фабрегас заяви, че е научил много от престоя си в Челси под ръководството на мениджъра Антонио Конте, но играчите му ще трябва да направят изключително представяне в сблъсъка с водения от Конте Наполи в Серия А.

Комо и Наполи ще открият 7-ия кръг на италианското първенство с двубой в Неапол в петък вечер.

Това ще бъде първа среща между Конте и бившия му възпитаник в Челси Фабрегас вече като колеги в треньорството.

"Не отиваме в Неапол, за да играем финал. Имаме да извървим дълъг път, а те са отборът в най-добра форма в шампионата в момента. Ще трябва да се представим на отлично ниво", каза Фабрегас на пресконференцията преди мача, цитиран от вестник Corriere dello Sport.

"Антонио Конте вероятно е най-добрият треньор в последните няколко години. Той ми беше треньор в Челси за два сезона. Не играех редовно, но научих толкова много. Той ме тормозеше доста на тренировките, но го уважавам наистина много. Показа ми неща, които не бях виждал преди в кариерата си", продължи бившият испански национал.

"Той ми каза в началото, че няма да бъда титуляр, но винаги се отнасяше с уважение. Работех и не говорех много, а след четири месеца станах редовен титуляр. Научих много от неговите методи и психологията му. Той не се съмнява в себе си и внесе промени в Наполи в сравнение с обичайната си система", добави 37-годишният Сеск Фабрегас, който отбеляза 10 гола и 22 асистенции в 86 мача а Челси под ръководството на Конте.

Според букмейкъра 8888.bg Наполи е абсолютен фаворит в сблъсъка този петък. Шансовете за домакинска победа са 67,6%, за равенство - 19,3%, а за успех на Комо - 13,2%.

Очакванията са за много попадения като възможността сблъсъкът Наполи – Комо да завърши с „над 2,5 гола“ е 60,2%, а тази граница да не бъде премината – 45%, според 8888.bg.

Барселона се развихри с 5:0 над Комо за "Жоан Гампер"(ВИДЕО)

Барселона направи истинско шоу и разби с 5:0 Комо на стадион „Йохан Кройф“ в мача за трофея „Жоан Гампер“

Велков отбеляза при загуба на отбора си в Дания

Голът на българина не помогна на Вейле срещу Брьондби

Гьозтепе на Мъри стартира сезона с класика (ВИДЕО)

Отборът от Измир потегли впечатляващо в Турция

Ювентус развали сбогуването на Борусия Д с Хумелс (ВИДЕО)

“Бианконерите” триумфираха на “Сигнал Идуна Парк”

Челси отнесе Милан с 4:1, Делап с два гола (ВИДЕО)

Челси победи Милан с 4:1 в контролна среща, която се игра на „Стамфорд Бридж“

Исторически Кристъл Палас взе Къмюнити Шийлд след дузпи срещу Ливърпул (ВИДЕО)

Драма с дузпи на "Уембли" прати трофея в ръцете на носителя на ФА Къп

АЗ Алкмаар гази на старта в Ередивизи (ВИДЕО)

Потенциалният съперник на Левски в плейофите на Лига на конференциите АЗ Алкмаар стартира новия сезон в Ередивизи с безпроблемна победа с 4:1 над гостуващия Грьонинген

От развръзката за Исак се решава бъдещето на Джаксън?

Нюкасъл все още не бърза да привлича нападателя на Челси

Лукас Петков и Елверсберг с първа загуба за сезона

Българинът започна от първата минута за тима си