Фърги счита трансфера на Бербо в Юнайтед за "боклук"

Фърги счита трансфера на Бербо в Юнайтед за "боклук"

Идването на Бербатов на "Олд Трафорд" прокудило Карлос Тевес от отбора

Автобиографията на сър Алекс Фъргюсън вече бе представена официално и сега лъжичка по лъжичка вече излизат интересните моменти от книгата.

Извадката от биографията, която пряко интересува българския фен определено е развитието около трансфера на Димитър Бербатов от Тотнъм в Манчестър Юнайтед. Българинът бе привлечен от сър Алекс за рекордните за "червените дяволи" 30.75 милиона паунда, но след това често оставаше на резервната скамейка и въпреки че успя да стане голмайстор на Висшата лига, Фъргюсън определя трансфера му като "боклук".

"Фъргюсън се е борил многократно с шефа на Тотнъм Даниел Леви, като най-явният случай е за трансфера на Димитър Бербатов, който той нарича "боклук". Фъргюсън признава, че Леви винаги мисли за Тотнъм, което "не е лошо нещо", пише английското издание "Ивнинг Стандард", позовавайки се на автобиографията.



Привличането на Димитър Бербатов, пък се оказало пагубно за Карлос Тевес и то станало причина за окончателната раздяла с аржентинеца.

"След подписването на договор с Димитър Бербатов през 2008 година съмненията около мястото на Тевес се увеличили. Фъргюсън почувствал, че българинът в тандем с Уейн Рууни са правилното нападение. Започнал да вярва, че Тевес играе "за себе си" и почувствал, че той вече е решил да напусне Юнайтед", преразказва друг таблоид "Мирър".

    

Раздялата на Милан с Леао още не е коментирана в клуба

Директорите на италианския Милан са се срещнали с представителите на Рафаел Леао и са изложили план за потенциална раздяла с португалеца за сума в рамките на 60-70 милиона евро, като това би могло да бъде и под формата на наем със задължение за закупуване на футболиста от Тотнъм или Манчестър Юнайтед, съобщава Sky Sport Italia

Роналдо възкреси Португалия за обрат срещу Хърватия (ВИДЕО)

ВАР отмени гол на “ватрените” в 15-ата минута на добавеното време

Испания мина с класика през Австрия за 1/8-финал (ВИДЕО)

“Ла Фурия Роха” с първа победа от 16 години насам в елиминации на Мондиал

Нотингам се раздели с треньора си

Нотингам Форест официално обяви раздялата с Витор Перейра, който е бил информиран в много необичайно време за това, че е освободен.

Барселона покри изискванията за финансовия феърплей

Барселона отново покрива правилото 1:1 на финансовия феърплей в Ла Лига, съобщава "Mundo Deportivo"

Двама национали на Италия ще дават показания срещу Бастони

Футболистът на Интер Алесандро Бастони остава единственият играч, срещу когото официално се води разследване по случая с предполагаема връзка с непълнолетна проститутка