Фенербахче и Лион се захапаха здраво в Истанбул, но не си вкараха голове

Фенербахче и Лион се захапаха здраво в Истанбул, но не си вкараха голове

Двата тима завъртяха реми 0:0

Фенербахче и Лион направиха 0:0 на „Шокрю Сарачоглу“ в Истанбул, но двубоят ще се запомни най-вече със здравите сблъсъци и многото жълти картони - девет на брой. На врящия котел, в който домакинските привърженици превърнаха стадиона, бе даден и един червен картон за Муса Ниакате от „хлапетата“. Санкцията на защитника бе понижена до официално предупреждение след намеса на ВАР.

Лион се качи на трето място в Лига Европа, което би му отредило директно място на осминафиналите. Французите със сигурност продължават към елиминационната фаза, въпросът е дали ще минат допълнителна пресявка. При Фенербахче е по-сложно. Отборът на Жозе Моуриньо е с 9 точки на 19-а позиция и в последния кръг „фенерите“ ще трябва да гонят задължителна победа, за да намерят място в следващия етап от Лига Европа.

Фенербахче оказа сериозен натиск от първата минута. След само 120 секунди игра Ен-Несири бе блокиран в сетния миг, преди да нанесе решаващ изстрел. Минута по-късно сценарият се повтори, нападателят обаче стреля от въздуха, а топката се отклони в защитник на Лион. В шестата минута турците имаха претенции за дузпа след намеса на ръба на позволеното от Абнер Винисиус. Съдията Симоне Соца не уважи претенциите на домакините.

Поредицата от блокирани изстрели продължи. Защитници на "хлапетата" блокираха два шута на Кахведжъ и Шимански в разстояние на 7-8 минути.

Лион отговори на два пъти в средата на частта. И двата удара бяха дело на Микаутадзе, като с първия грузинецът спечели ъглов удар, а при втория стреля в аут.

В следващите минути преобладаваха грубите влизания, като Саж направи и една принудителна смяна. Лаказет влезе на мястото на Фофана, претърпял груба интервенция на терена от Шимански.

Последните минути от първата част бяха за Лион и френският тим можеше да открие, ако Бенрама бе предпочел да стреля, а не да търси двойно подаване в пеналта. В ответната атака Муса Ниакате фаулира грубо Кахведжъ край тъчлинията и получи червен картон от рефера Соца. ВАР арбитърът Паоло Мацолени се намеси и викна своя сънародник да преразгледа ситуацията. В крайна сметка Ниакате се размина само с жълт картон за грубия си шпагат.

Девет минути след началото на втората част Ен-Несири прати топката във вратата на Пери, но току преди финалния удар си помогна при овладяването с ръка.

В течение на почти цялата втора част продължиха грубите влизания и опасностите не бяха много. Ален Сен-Максимен раздвижи играта на домакините, а "хлапетата" опитваха да държат топката повече. Към края на срещата Бенрама стреля опасно от пряк свободен удар, но Егрибаят се справи безупречно.

Фенербахче – Лион 0:0

СКАНДАЛ: Нападнаха с юмруци играч на Левски след мача в Крайова

Сериозно напрежение е имало след края на мача между Университатя Крайова и Левски, завършил 2:2 в реванша от втория квалификационен кръг на Шампионската лига, твърди румънското издание Fanatik

В Румъния смятат, че УЕФА ще накаже Левски

УЕФА може да разгледа ситуацията около присъствието на фенове на Левски на реванша срещу Университатя Крайова, завършил 2:2 на стадион „Йон Облеменко“, пише Digi Sport

Михайло Мудрик го закъса още повече, замразиха му активите

Украинецът не е играл от доста време след положителна допинг проба

16 години по-късно Левски отново е в основна фаза на европейски турнир

Левски ще играе в основна фаза на европейски клубен турнир за първи път от 16 години

Манчини поиска прошка от феновете за напускането си преди няколко години

Той призна, че Италия е любовта на живота му

ЛЕВСКИ ГО НАПРАВИ! "Сините" са в групи на УЕФА (ВИДЕО)

Университатя на колене след 2:2 в Крайова