Фенербахче надви Бешикташ с 2:1 в дербито (ВИДЕО)

Фенербахче спечели с резултат 2:1 голямото дерби от 34-ия кръг на турската Супер Лига срещу Бешикташ.  По този начин „фенерите“ отново се доближиха на четири точки зад лидера в класирането Галатасарай, който в петък разгроми Адана Демирспор с 3:0.

До края на сезона предстоят още четири кръга, в които има и пряк двубой между претендентите за титлата на 12 май. Другите мачове на Фенербахче са срещу Коняспор (гост), Кайзериспор (домакин) и Истанбулспор (гост).

Двубоят стартира много лошо за Бешикташ. Още в 25-ата минута „черните орли“ останаха с човек по-малко след директен червен картон на Али Мусрати. Либийският халф беше изгонен за грубо нарушение сред Фред.

Само пет минути по-късно Душан Тадич свали топката с глава към Миши Батшуай и той откри резултата. В средата на втората част Себастиан Шимански комбинира с Ирфан Кахведжи и той технично прати топката в далечния ъгъл за 2:0. Бешикташ върна едно попадение в 82-ата минута благодарение на Дженк Тосун, след като опитният нападател беше точен с мощен шут под напречната греда.

Поражението остави Бешикташ на пето място в подреждането, на цели 42 точки след Галатасарай. „Черните орли“ вече натрупаха 13 загуби през сезона, което е антирекорд в клубната история.

Официално: Два отбора се сбогуваха с Висшата лига