Фейенорд повежда два пъти, но загуби от Атлетико Мадрид в голово шоу (ВИДЕО)

"Дюшекчиите" надвиха с 3:2 на "Уанда Метрополитано"

Атлетико Мадрид постигна ценен, но много труден успех над Фейенорд с 3:2 при домакинството си от втория кръг в групите на Шампионската лига. "Дюшекчиите" на два пъти изоставаха в резултата, но в крайна сметка се поздравиха с трите точки.

След по-активното си начало на двубоя, Фейенорд поведе. Куентен Тимбер изведе Айасе Уеда. Ударът на японеца бе спасен от Ян Облак, но топката се отби в защитника на домакините Марио Ермосо, който имаше нещастието да си отбележи автогол.

Само минута по-късно отборът на Диего Симеоне успя да изравни. След грешка на Матс Вайфер, топката попадна в Алваро Мората и той отбеляза. Първоначално попадението бе отменено заради засада на Саул Нигес, но повторенията показаха, че той не оказва влияние върху играта и голът бе зачетен след намесата на ВАР.

В 31-ата минута Игор Пайшао застраши вратата на Облак с удар от границата на наказателното поле, но словенският вратар се намеси.

Три минути по-късно Фейенорд отново поведе. След центриране от статично положение, Давид Ханцко бе намерене абсолютно непокрит. Неговият удар бе спасен от Облак, но при добавката защитникът не сбърка. Слабият двубой за Ермосо продължи, защото той покри засадата.В третата минута на добавеното време Атлетико отнов стигна до равенството. След корнер, топката попадна в Самуел Лино. Той стреля, но ударът му бе блокиран. Все пак топката остана в наказателното поле, където последва разбъркване. В крайна сметка топката попадна в Антоан Гризман, който с акробатично изпълнение направи резултата 2:2.

Само две минути след старта на втората част, Атлетико Мадрид направи пълен обрат. След центриране от десния фланг, отново Мората бе на точното място, за да отбележи втория си гол в срещата. При попадението останаха съмнения за засада на Гризман, но такава не бе отсъдена.Пайшао продължи с интересните изпълнение и в 70-ата минута негов удар мина на сантиметри от страничната греда на Атлетико, след като крилото завъртя топката с вътрешен фалц. Натискът на гостите продължи и Облак трябваше да покаже класата си две минути по-късно, след като Минтех остана очи в очи със словенеца, но Облак запази аванса на "дюшекчиите".