ФИФА изхвърли Рубиалес от футбола

ФИФА изхвърли Рубиалес от футбола

Бившият шеф на испанския футбол със сериозно наказание

Дисциплинарната комисия на ФИФА наказа Луис Рубиалес, който е бивш президент на Испанската футболна федерация, да не изпълнява никакви длъжности, свързани с футбола, през следващите три години, предаде АФП. Санкцията се налага, тъй като испанецът е нарушил член 13 на Дисциплинарния правилник на световната футболна централа.

Наказанието му е заради събитията, които се случиха след финала на Световното първенство по футбол за жени в на 20 август тази година, когато той целуна по устните състезателката Хени Ермосо без съгласието й. Първоначално Рубиалес бе наказан временно за 90 дни от ФИФА, докато се реши случаят му. Луис Руабелс все пак има десет дни, в които може да обжалва наказанието пред Апелативната комисия на ФИФА.

Ювентус преговаря със защитник на Борнемут

Договорът на аржентинския национал с „черешките“ изтича в края на настоящия сезон

Заблуден фен на Барселона стигна до стадиона в Екзитър

Искал да гледа мача от Шампионската лига с Нюкасъл

Клоп може да бъде следващият селекционер на Германия

Девет години германецът бе начело на Ливърпул

Кимих увери, че не е получил умишлено жълт картон срещу Аталанта

Капитанът на Байерн Мюнхен Йозуа Кимих настоява, че не е получил умишлено жълт картон срещу Аталанта с цел да изчисти наказанието си и да бъде на линия за четвъртфиналите в Шампионската лига.

Азар за Винисиус: Няма да се изненадам, ако на 30 години каже, че спира

Бившият нападател на Реал Мадрид - Еден Азар коментира обидите, отправени към Винисиус Жуниор. Бразилецът често става жертва на расистки скандирания от феновете по време на мачове на "белия балет".

Бивш испански съдия коментира спорната дузпа за Барселона

Бившият съдия Павел Фернандес направи анализ на дузпата, която бе отсъдена в мача Нюкасъл - Барселона.