Финалът на „Уембли” в цифри

Финалът на „Уембли” в цифри

Novsport.com подбра специално за своите читатели някои по-любопитни статистически данни и факти

Финалът в тазгодишното издание на Шампионска лига между Манчестър Юнайтед и Барселона ще бъде вторият, който ще се проведе в събота, а не във вторник или сряда, когато по презумпция се играят срещите от най-комерсиалния клубен футболен турнир.

Решението на УЕФА да премести срещата за почивен ден явно се оказа правилно, тъй като според последните пийпълметрични изследвания финалът в събота ще бъде изгледан от 145.1 милиона души.

Novsport.com подбра специално за своите читатели някои по-любопитни статистически данни и факти, за да им представи Финалът на „Уембли” в цифри:

3 – По толкова пъти двата тима са вдигали най-ценния клубен европейски трофей (1992, 2006, 2009г. – Барса, 1968, 1999, 2008 – Юнайтед); това ще е и трети финал и за двата състава през последните пет години (Барса - 2006, 2009; Юнайтед – 2008, 2009)

1 млрд. долара – толкова струва Барса, според последната оценка на „Форбс”, Манчестър Юнайтед е оценен на 1.835 млрд. долара.
Дълговете на „червените дяволи” обаче са повече – 512 млн., докато каталунците са назад с 351 млн.

145.1 млн. души
– това е очакваната телевизионна аудитория за съботната вечер

554.1 млн. евро ще изкарат испанците, ако продадат футболистите си, докато Юнайтед ще вземе 340.736 млн. за своите играчи

27 години – това е средната възраст на двата състава (27.2 – Барса, 27.3- Манчестър)

20.3 млн. евро  – с толкова е на минус испанския клуб след последния трансферен прозорец, Юнайтед е - 11.975 млн. евро

30.7 млн. евро
– толкова ще вземе от тазгодишното издание на Шампионска лига новият европейски шампион, загубилият финала ще налее в касата си 25 млн. евро




Източници: BBC, transfermarkt, soccerbase и др.

Луис Енрике искал да напусне стадиона при 0:2

След обрата на Пари Сен Жермен срещу Монако (3:2), треньорът на парижани Луис Енрике призна, че при 0:2 в първите минути е имал желание да си тръгне от стадиона в компанията на съпругата и децата си, пише вестник "Льо Паризиен".

Бенфика се защити с ВИДЕО за расисткия скандал

От Бенфика пуснаха видео клип в профилите си в социалните мрежи с цел да защитят играча си Джанлука Престиани, който бе обвинен от голмайстора на Реал Мадрид Винисиус Жуниор в расистка обида и, че е нарекъл "маймуна" в мача от Шампионската лига, завършил 1:0 за испанския гранд.

Винисиус избухна: Расистите са страхливци

Първият мач между Бенфика и Реал Мадрид от плейофите на Шампионската лига беше прекъснат за близо десет минути заради расистки обиди след единственото попадение на Винисиус Жуниор от испанския гранд за успеха с 1:0, като бразилецът се оплака, че е бил наречен "маймуна" от аржентинеца Джанлука Престиани, предаде АФП.

Нова порция от плейофите на Шампионската лига тази вечер

Тази вечер ще се изиграят четири срещи от плейофната фаза на Шампионска лига, като ответните мачове са след седмица.

Борусия (Дортмунд) закъсня, но не прости на Аталанта в Шампионската лига (ВИДЕО)

„Жълто-черните“ спечелиха с 2:0

Реал взе сладък реванш от Бенфика след огромни ексцесии (ВИДЕО)

Винисиус вкара победния гол и се забърка в нов расистки скандал