Фиорентина надви Аталанта с 3:2 за официалния край на Серия А (ВИДЕО)

Фиорентина надви Аталанта с 3:2 за официалния край на Серия А (ВИДЕО)

Двата финалиста в Европа изиграха отложен мач от Калчото

Отборът на Фиорентина, който преди малко повече от седмица загуби по болезнен начин финала в Лигата на конференциите от Олимпиакос, успя да превъзмогне разочарованието си и да надделее с 3:2 като гост над победителя в Лига Европа Аталанта.

Срещата трябваше да се изиграе през март, но бе отложена заради инфаркта и последвалата кончина на изпълнителния директор на Фиорентина Джо Бароне.

Първото полувреме предложи изключително зрелище, след като под проливния дъжд в Бергамо феновете видяха пет много красиви попадения. Андреа Белоти откри резултата още в шестата минута, след като засече с глава перфектно центриране на Кастровили.

Само шест минути след това намиращият се в страхотна форма Адемола Луукман изравни. Нигериецът бе изведен от Де Кетеларе и копна технично топката над Мартинели. Николас Гонсалес върна преднината на "Виола" в 19-ата след зрелищен удар от воле. Джорджо Скалвини за втори път възстанови равенството в 32-рата минута след силен удар по земя от 22 метра. В добавеното време на първата част Белоти отбеляза втория си гол след недобро изчистване от корнер и шут от 8-9 метра.

След почивката бе далеч по-скучно. Миранчук бе близо до това да изравни в 64-тата минута, но изстрелът му от границата на наказателното поле профуча встрани от целта. В добавеното време пък Скамака стреля много опасно с глава, но Мартинели се намеси блестящо и изби над гредата.

Така Фиорентина нанесе първо поражение на Аталанта в Серия "А" от началото на април и прекъсна серията на бергамаските от шест поредни победи в първенството.

ПСЖ би Ливърпул с 2:0 и на "Анфийлд" за място на 1/2-финалите (ВИДЕО)

Френският шампион отново наниза два гола на "мърсисайдци"

Барселона спечели втората битка с Атлетико Мадрид, но изгуби войната (ВИДЕО)

Каталунците отново играха с човек по-малко и останаха на гол от ремонтадата

Арбелоа: Готвим се за велик мач

Треньорът на Реал Мадрид Алваро Арбелоа изрази оптимизъм преди реванша с Байерн Мюнхен от 1/4-финалите на Шампионската лига

Ливърпул с важни промени по "Анфийлд" часове преди мача с ПСЖ

Ливърпул направи промени в рекламните табла на „Анфийлд“ след сериозната контузия на палеца, получена от Ноа Ланг миналия месец

Белингам преди Байерн Мюнхен: Този мач е всичко или нищо за нас

Всички в Реал Мадрид са наясно, че могат да спасят сезона си само ако наваксат изоставането от Байерн (Мюнхен) и продължат напред в Шампионската лига

НА ЖИВО: Ливърпул - ПСЖ 0:1

Следете тук битката на "Анфийлд"