Фиорентина обърна Лацио до 2:1 и остава близо до топ 4 (ВИДЕО)

Ла Виола запази надеждите за Шампионска лига живи

Фиорентина победи Лацио с 2:1 след обрат от 0:1 на „Артемио Франки“ в мач от 26-ия кръг на Серия А. Домакините уцелиха пет греди, като една от тях все пак доведе до гол. Така „ла виола“ събра 41 точки и изпревари римските „орли“, които са с една по-малко, от седмото място във временното класиране.

Двубоят започна с домакински натиск. Още в 19-ата минута Фиорентина бе близо до попадение, но удар на Нико Гонсалес срещна страничния стълб. Пет минути след това Андреа Белоти засече с глава центриране от корнер, но топката срещна десния страничен стълб.

В 41-вата минута Джакомо Бонавентура сви топката и нанесе хубав удар, който обаче намери напречната греда и така рамката на вратата за трети път спря Фиорентина в срещата.

В последната минута от редовното време Лацио се възползва от пропуските на домакините и излезе напред в резултата. Матео Гендузи намери Луис Алберто в наказателното поле, а испанецът стреля елегантно по земя и вкара за 0:1.

Фиорентина продължи да е по-опасният тим на терена и през втората част. В 56-ата минута Нико Гонсалес стреля от границата на наказателното поле, но топката премина над вратата.

Пет минути след това по-добрата игра на Фиорентина даде резултат. Центриране отляво достугна до Майкъл Кайоде, който стреля от близка дистанция и с помощта на напречната греда топката влезе във вратата за 1:1.

В 68-ата минута Нико Гонсалес пропусна златен шанс да даде аванс на Фиорентина, след като пропусна дузпа, отсъдена за нарушение на Николо Казале, а топката отиде в десния страничен стълб.

Минута по-късно късметът най-сетне се усмихна на Фиорентина и домакините абсолютно заслужено достигнаха до пълен обрат. Иван Проведел не изби добре топката при удар от дистанция, а при добавката Бонавентура от непосредствена близост не сгреш за крайното 2:1.

Гасперини: Сега приоритет е Лига Европа