Флик: Ценя това, което правим

Флик: Ценя това, което правим

Мениджърът на Барселона Ханзи Флик каза е доволен от концентрацията и решимостта на своите футболисти, които постигнаха убедителна победа с 5:2 срещу Цървена звезда

Мениджърът на Барселона Ханзи Флик каза, че е доволен от концентрацията и решимостта на своите футболисти, които постигнаха убедителна победа с 5:2 срещу Цървена звезда Белград в Шампионската лига.

След успеха, която изкачи "каталунците" до шесто място в класирането от общо 36 отбора с 9 точки, след като вкараха 15 гола в четири мача, Флик каза, че харесва как неговият отбор върши нещата с необходимата сериозност.

"Най-важното са трите точки, не е лесно да спечелиш далеч от дома в този турнир. Шампионската лига е сложно състезание", каза пред "Movistar Plus" Флик, който изведе Байерн Мюнхен до титлата през 2020 година.

"Много съм щастлив, наистина ценя това, което правим. Бяхме много добри при владеенето на топката и оказвахме голям натиск", добави той.

"Цървена звезда игра много добре, знаеха как да печелят топката и е трудно да се защитим срещу тях. Наистина оценявам това, че играчите ми бяха концентрирани 90 минути, защото не е лесно", коментира още Флик.

Нападателят Роберт Левандовски отбеляза два гола за победата и така той се изравни със съотборника си Рафиня, Хари Кейн от Байерн Мюнхен и Виктор Гьокереш от Спортинг Лисабон като най-добри реализатори в надпреварата с пет гола.

След като вкара 19-ия си гол в 16 мача във всички турнири този сезон, 36-годишният Левандовски каза, че е възхитен от агресивния подход на Флик.

"От началото на сезона имаме цел - трябва да играем много атакуващ футбол, но без да изпускаме от поглед колко добре играе нашата защитна линия", каза полският национал.

"Всичко, което работи до момента, е почти перфектно. Трябва да видим какво можем да направим по-добре, разбира се, но аз се чувствам много добре, отборът е щастлив", допълни той.

"Мисля, че в този нов формат на Шампионската лига победата в мачовете като гост е много важна. През първото полувреме играхме малко бавно, но през второто имахме много положения. Понякога, когато един тим играе много дефанзивно като Цървена звезда днес, имаме нужда от малко търпение. Винаги търся свободно пространство, за да мога да докосна топката и да отбележа. Затова съм много щастлив. Като отбор играхме много добре", завърши Левандовски.

Предложиха Мохамед Салах на турски гранд

Египетската суперзвезда Мохамед Салах е бил предложен на турския гранд Бешикташ, съобщава журналистът Яъз Сабунджуолу.

Рокади в тренировъчния режим на Испания преди финала

Ламин Ямал и защитник с индивидуални занимания

Защитник на Астън Вила мечтае за завръщане в Испания

“Виляреал е отборът на живота ми”, заяви испанецът

Челси чу два пъти “не” за испански защитник

От Райо очакват заплащането на откупната клауза за футболиста

Десподов аут за първия мач на ПАОК в Европа?

Българското крило Кирил Десподов по всяка вероятност ще пропусне първата среща от втория квалификационен кръг на турнира на Лига Европа, тъй като не е напълно възстановен, а днес отново тренира във фитнеса, съобщиха медиите в Солун

Майкъл Олисе е казал къде иска да играе

Звездата на Байерн Мюнхен Майкъл Олисе няма никакво намерение да напуска, съобщава авторитетният журналист Флориан Плетенберг от "Скай Германия"