„Франс футбол“ нареди Бербатов в топ 5 на провалените таланти

„Франс футбол“ нареди Бербатов в топ 5 на провалените таланти

Лидер в класацията е бившият италиански нападател Антонио Касано

Футболната Библия “Франс футбол” вкара бившият футболист на ЦСКА и Манчестър Юнайтед Димитър Бербатов в Топ 5 на провалените таланти в световен мащаб. 

Това донякъде изглежда странно, защото Митко има доста футболни успехи. 

Той е два пъти шампион на Англия с „червените“ дяволи, веднъж стана голмайстор на Висшата лига и игра финал в ШЛ през 2002 г. с екипа на Байерн Леверкузен. 

През кариерата му за Бербо са платени около 60 000 000 евро трансферни суми. Отделно той е и реализатор №1 в историята на националния ни отбор. 

Класацията на „Франс футбол“ обаче не отчита толкова постиженията, а според тях играчите, попаднали в списъка на провалените таланти, не са разкрили пълния си потенциал. 

Припомняме, че Бербо се отказа рано от фланелката на България, а отделно винаги е бил критикуван, че не се раздава особено в тренировки и мачове. На върха на въпросната класация е бившият италиански нападател Антонио Касано. 

“Можем ли да си говорим за провален талант, който е спечелил Скудетото и Ла Лига, отбелязал е 150 гола и е играл финал на Евро 2012? Да, ако става въпрос за Антонио Касано. Самороден талант, който показа само една трета от своя потенциал. Касано разочарова както Франческо Тоти, така и Фабио Капело, който искаше да му даде шанс в Реал Мадрид, но вместо това получи само подигравки за своята преценка”, обосновават се от списанието.

Втори в списъка е британската легенда Пол Гаскойн, който през цялата си кариера имаше много проблеми с алкохола и дисциплината. Единственото малко по-непознато име в списъка е това на аржентинеца Антонио Валентин Анджелило, който е бил суперталант през 60-те години. За него казват, че е можел да стигне нивото на Марадона и Меси, но му е липсвала дисциплина и на терена, и извън него, където е известен с безкрайни любовни авантюри.
Енцо Мареска иска Челси да изпробва различни тактики по време в САЩ

Мениджърът на Челси Енцо Мареска е доволен от представянето на "сините" при победата с 2:0 срещу ФК Лос Анджелис в груповата фаза на Световното клубно първенство.

Милан предлага Рафаел Леао в сделка за Араухо

Милан е готов да направи опит да привлече уругвайския защитник на Барселона Роналд Араухо

Реал Мадрид задържа Браим Диас с нов договор

Реал Мадрид е постигнал споразумение с мароканския национал Браим Диас за нов дългосрочен договор

Шерки: Мога да спечеля „Златната топка“ в Манчестър Сити

Раян Шерки заяви, че е избрал да подпише с Манчестър Сити, тъй като вярва, че може да спечели "Златната топка"

Уатару Ендо се обясни в любов на Ливърпул

Ливърпул е невероятен клуб със специални фенове, заяви халфът

Джеко се завръща в Серия А

Ръководството на Фиорентина е изпреварило конкуренцията на друг италиански тим - Болоня, за да постигне устна договорка с бившата звезда на Интер и Рома Един Джеко

Българка ръководи мача на откриването на Евро 2025 за девойки

Кристина Георгиева получи престижния наряд от УЕФА

Флориан Виртц подписва с Ливърпул този четвъртък

Флориан Виртц ще се завърне от почивка в сряда и още в четвъртък най-вероятно ще пристигне в Ливърпул

Манчестър Юнайтед хареса вратаря на Аталанта за заместник на Онана

Марко Карнезеки влиза в плановете на „червените дяволи“