Фулъм пребори Уулвс с дузпа в последните минути (ВИДЕО)

Общо три дузпи белязаха срещата на "Крейвън Котидж"

Фулъм спечели с 3:2 домакинството си на Уулвърхемптън в последния мач от 13-ия кръг на Висшата лига.

Двубоят беше белязан от няколко ключови намеси на ВАР и общо три отсъдени дузпи след почивката – и трите реализирани. Уилиан на два пъти беше точен за „котиджърс“, от бялата точка, докато Хи-Чан Хуан реализира 11-метров наказателен удар за „вълците“.

Преди почивката два отбора си размениха по един гол. Алекс Иуоби изведе Фулъм напред в резултата, но в средата на първата част Матеуш Куня възстанови равенството.

След успеха лондончани прекъснаха серията си от четири поредни мача без победа и събраха 15 точки, колкото имат Уулвс и Кристъл Палас, което им отрежда 12-ото място. Фулъм влезе много добре в мача и поведе в 7-ата минута след стойностна атака. Антони Робинсън беше изведен в наказателното поле. Той пусна успореден на голлинията пас, а Алекс Иуоби реализира за 1:0.

Равенството беше възстановено в средата на първата част. Матеуш Куня засече с глава центриране в наказателното поле и порази целта.

След почивката на сцената излезе ВАР, започна поредица от дузпи. В 56-ата минута Нелсон Семедо извърши нарушение в наказателното поле, което главният съдия първоначално подмина, но след преглед на ситуацията посочи бялата точка. Зад топката застана опитният Уилиан, който преодоля вратаря - 2:1.

Четвърт час преди изтичането на редовното време Уулвс също получи правото да бие дузпа. Хи-Чан Хуан показа железни нерви и я вкара, възстановявайки равенството.

В добавеното време на мача дойде решаващият миг. Хари Уилсън беше препънат в наказателното поле. Отново главният съдия беше повикан от ВАР и взе решение да отсъди наказателен удар. Уилиан избра другия ъгъл, но пласира топката перфектно и преодоля Жозе Са, за да подпечата успеха на „котиджърс“.

В следващия кръг от Висшата лига Уулвс гостува на Арсенал, докато за Фулъм предстои визита на Ливърпул.