Фулъм разпиля Чарлтън, Демпси блесна с хеттрик

Фулъм разпиля Чарлтън, Демпси блесна с хеттрик

Момчетата на Мартин Йол спечелиха лондонското дерби с 4:0

Американският национал Клинт Демпси вкара три гола за категоричния успех на Фулъм над Чарлтън с 4:0 в мач от третия кръг на английската ФА Къп.

Роденият в Тексас офанзивен футболист откри резултата още в осмата минута, а точно след изтичането на първия час игра удвои преднината на своите след хубава комбинация с Брайън Руиз и подобаващ завършващ удар.

Точно 20 минути по-късно дошлият това лято от Твенте стрелец пък бе фаулиран в наказателното поле на Чарлтън и това даде шанс на Демпси да реализира хеттрик.

Той без да се замисли го оползотвори. Крайното 4:0 пък бе оформено от появилия се като резерва Деймиън Дъф, който излезе на терена на „Креъйвън Котидж” в 59-ата минута, а в 87-ата се разписа след рикошет.

Така Фулъм спечели лондонското дерби с Чарлтън, което се състоя за първи път в последните пет години и си осигури участие в четвъртия кръг на най-старата клубна футболна надпревара.

Легенда на Рома си тръгна от клуба след 50 години в него

След повече от петдесет години съвместна история, пътищата на Бруно Конти и Рома се разделят

Жените на Барселона размазаха Реал Мадрид с 12:2! (ВИДЕО)

Женският отбор на Барселона размаза този на Реал Мадрид с 6:0 на „Камп Ноу“ в четвъртфинален мач-реванш и с общ резултат 12:2 след 6:2 в столицата продължава към следващата фаза

Джерард: Мечта ми е да водя Ливърпул един ден

Легендата на Ливърпул - Стивън Джерард, изрази готовност да се завърне на „Анфийлд“ като асистент на елитен мениджър, но същевременно се дистанцира от възможността да поеме ролята на временен наставник

Луис Енрике: Трябва да защитим собствените си интереси

Старши треньорът на френския гранд Пари Сен Жермен Луис Енрике заяви, че „приема всякакви гледни точки“ относно желанието на неговия клуб да бъде пренасрочена срещата с Ланс от Лига 1

Легенда на Милан е готов да поеме властта в италианския футбол

Легендата на Милан и Италия Джани Ривера изрази готовност да стане следващият президент на Италианската футболна федерация (FIGC)

Манчестър Сити вече се оглежда за нов мениджър

Мениджърът на Манчестър Сити Пеп Гуардиола няма да вземе окончателно решение за своето бъдеще в клуба преди края на настоящия сезон