Гарначо: Щастлив съм в Манчестър Юнайтед

Гарначо: Щастлив съм в Манчестър Юнайтед
Източник: БГНЕС

„Аз се надявам да остана в клуба“, заяви аржентинецът

Алехандро Гарначо казва, че е щастлив в Манчестър Юнайтед, докато спекулациите за бъдещето му продължават.

20-годишният играч е отбелязал 26 гола в 140 мача за „червените дяволи“, включително гол при победата на финала за Купата на Футболната асоциация през миналия май над градския съперник Манчестър Сити.

Но бъдещето на Гарначо е неясно в края на сезона, тъй като Юнайтед планира да ограничи разходите, като Челси и Наполи проявиха интерес към играча по време на трансферния прозорец през януари.

"Очевидно винаги ще има слухове за бъдещето. Но имам договор до 2028 година и съм щастлив тук", каза Гарначо на пресконференцията преди полуфиналния реванш от Лига Европа срещу Атлетик Билбао в четвъртък - първата му пресконференция като играч на Юнайтед.

Аржентинският национал седеше редом до мениджъра Рубен Аморим, който го извади от състава за декемврийското дерби срещу Манчестър Сити, заедно с Маркъс Рашфорд. Гарначо, за разлика от английския национал Рашфорд, обърна нещата под ръководството на португалеца и започна като титуляр в последните 13 мача във всички турнири.

"Мисля, че е трудно за всички, когато по средата на сезона дойде нов мениджър и ние променим формацията. Но просто трябва да спазваме правилата и аз се опитвам да се подобрявам всеки ден. Очевидно мениджърът познава характеристиките на играчите", каза Гарначо.

"Първите два месеца при Аморим, ноември и декември, бяха много трудни за мен, но манталитетът ми е да продължа да работя, да се опитвам и да покажа на мениджъра и щаба, че трябва да играя и това е всичко", добави Гарначо.

Прекъснаха мач в Чемпиъншип заради починал фен

Домакинският мач на Чарлтън Атлетик срещу Портсмът в Чемпиъншип бе прекъснат заради спешна намеса на медицинския екип на трибуните, като след това от клуба от Лондон съобщиха, че фен е починал в болницата, предаде Ройтерс.

Ланс дръпна във Франция

ПСЖ обаче е с мач по-малко

Алонсо сравни Мбапе с Роналдо

Старши треньорът на Реал Мадрид Шаби Алонсо сравни Килиан Мбапе с Кристиано Роналдо.

Челси разочарова с представянето си и срещу Борнемут (ВИДЕО)

Трети пореден мач без победа за “сините”

Тотнъм се завърна към победите срещу Брентфорд (ВИДЕО)

Игор Тиаго остана “тих” в лондонското дерби

Манчестър Сити се възползва от грешката на Арсенал (ВИДЕО)

“Гражданите” се наложиха над Съндърланд с 3:0

Байерн разби Щутгарт, Кейн с хеттрик за половин час (ВИДЕО)

Байерн разгроми Щутгарт като гост с категоричното 5:0 в двубой от 13-ия кръг на Бундеслигата.

Виляреал би 10 от Хетафе (ВИДЕО)

Виляреал победи Хетафе с 2:0 в мач от 15-ия кръг на Ла Лига.

Краев с гол при победа на Апоел Тел Авив (ВИДЕО)

Българският национал Андриан Краев вкара едно от попаденията при успеха на тима си Апоел Тел Авив над Апоел Петах Тиква с 4:0 в 13-ия кръг на израелското елитно първенство.